Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. júna 2019

Medzi zadržanými na pochode na podporu Golunova je aj NavaľnyjDesiatky ľudí zadržala v stredu polícia v Moskve, kde sa okolo poludnia začal úradmi nepovolený pochod na podporu investigatívneho novinára Ivana Golunova.Zdieľať
Desiatky ľudí zadržala v stredu polícia v Moskve, kde sa okolo poludnia začal úradmi nepovolený pochod na podporu investigatívneho novinára Ivana Golunova. Foto: TASR/AP
Moskva 12. júna (TASR) - Desiatky ľudí zadržala v stredu polícia v Moskve, kde sa okolo poludnia začal úradmi nepovolený pochod na podporu investigatívneho novinára Ivana Golunova a proti údajnej beztrestnosti a korupcii orgánov činných v trestnom konaní. Informovala o tom agentúra AFP s tým, že medzi zadržanými účastníkmi pochodu je aj opozičný politik Alexej Navaľnyj.


Na pochod prišiel aj šéfredaktor spravodajského portálu Meduza.io, pre ktorý Golunov pracuje, informovala rozhlasová stanica Echo Moskvy. Novinár Iľja Azar, ktorý bol jedným z organizátorov akcie, na svojom konte na sociálnych sieťach podľa Echa napísal, že polícia ho chcela zadržať už pred začiatkom pochodu. Na zadržanie však nemala príslušné nariadenie, uviedol Azar.

Ivana Golunova, ktorý sa venoval písaniu článkov o korupcii, minulý týždeň v Moskve zadržali na základe obvinení z predaja drog. Po mohutnej kampani na jeho podporu — nielen v Rusku, ale aj v zahraničí —, ministerstvo vnútra oznámilo, že obvinenie stiahlo a trestné stíhanie zastavilo.

Pochod na podporu Golunova sa v Moskve koná bez povolenia tamojšej radnice. Informovala o tom v stredu rozhlasová stanica Echo Moskvy, podľa ktorej sa organizátorom akcie s úradmi nepodarilo dohodnúť ani na trase pochodu, ani na bezpečnostných opatreniach.

Jeden z iniciátorov pochodu, novinár Jevgenij Berg, na svojej stránke napísal, že sa vzdáva úlohy organizátora, ale napriek tomu v stredu na poludnie príde k stanici metra Čistyje prudy, kde sa mal pochod k budove mestskej správy ministerstva vnútra na ulici Petrovka začať. Jeho účastníci budú žiadať potrestanie vinníkov v kauze Ivana Golunova.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Predsedníčka moldavského parlamentu žiada PDM odovzdať moc novej vláde
<< predchádzajúci článok
Nitriansky kraj ocenil mimoriadne výsledky študentov stredných škôl

Medzi zadržanými na pochode na podporu Golunova je aj Navaľnyj - diskusné fórum čitateľov