Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. februára 2009

Mení sa systém rezervácií v medzištátnych vlakochŽelezničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) upozorňuje cestujúcich na nový systém rezervácií miest v medzištátnych vlakoch. Zmeny sa týkajú maďarského vlaku InterCity 535 Hidasnémeti – ...Zdieľať
BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) - Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) upozorňuje cestujúcich na nový systém rezervácií miest v medzištátnych vlakoch. Zmeny sa týkajú maďarského vlaku InterCity 535 Hidasnémeti – Budapest Keleti Pu a štyroch poľských vakov - Chopin, Hańcza, Cracovia a Silesia.


Rezerváciu, respektíve miestenku na InterCity vlak 535 Hidasnémeti – Budapest Keleti Pu nie je možné vydať v pokladniciach ZSSK, len v rezervačnom systéme maďarských železníc Máv Start, ktorý nie je prepojený na rezervačný systém iných krajín. Keďže vlak IC 535 nie je povinne miestenkový, cestujúcim stačí platný cestovný lístok. V prípade záujmu aj o miestenku si ju možno kúpiť len na maďarskej strane a v Rezervačnom a informačnom pracovisku v Bratislave.

Železnice tiež upozorňujú na zmenu vo vnútroštátnej preprave na tratiach poľských železníc, kde už od 1. marca nebude povinná rezervácia vo vlakoch. Týka sa to štyroch úsekov: 14010/1-41010/1 CHOPIN - Warszawa Wschodnia – Zebrzydowice a späť, 1001/91002 HAŃCZA - Warszawa Zachodnia – Trakiszki a späť, 33000/33001 CRACOVIA - Kraków Główny – Muszyna a späť, 34006/7-43006/7 SILESIA - Kraków Główny – Zebrzydowice a späť.

Všetky podrobnosti o cestovaní vlakom získajú zákazníci na čísle Kontaktného centra 18 188, v osobných pokladniciach ZSSK, alebo na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

Agentúru SITA informoval hovorca ZSSK Miloš Čikovský.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tretí balíček protikrízových opatrení zaradili do programu
<< predchádzajúci článok
Rast slovenského HDP sa tento rok asi prepadne