Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. novembra 2011

Menový fond na dlhovú krízu reaguje novými úvermiMedzinárodný menový fond (MMF) rozšíril škálu svojich úverových nástrojov a ponúka šesťmesačné pôžičky, aby pomohol krajinám so solídnou finančnou politikou, ktoré by mohla ohroziť ...Zdieľať
medzinarodny menovy fond WASHINGTON 23. novembra (WEBNOVINY) - Medzinárodný menový fond (MMF) rozšíril škálu svojich úverových nástrojov a ponúka šesťmesačné pôžičky, aby pomohol krajinám so solídnou finančnou politikou, ktoré by mohla ohroziť dlhová kríza eurozóny.


Fond to oznámil v utorok, keďže rastú obavy z toho, že kríza sa šíri z Grécka do väčších ekonomík, ako sú Taliansko a Španielsko, čo vyvoláva otázky o samotnom prežití eura.

MMF uviedol, že táto úverová linka bude k dispozícii na šesť mesiacov pre krajiny s relatívne dobrou finančnou politikou, ktoré majú krátkodobé problémy v oblasti platobnej bilancie v dôsledku udalostí, ktoré si nespôsobili samé.

Ide o pôžičky do výšky 500 % národnej kvóty členov MMF, pričom sa s nimi bude spájať iba málo podmienok. MMF zároveň ponúka dlhšie programy pomoci, a to na 12 až 24 mesiacov do výšky 1 000 % národnej kvóty. S takýmito úvermi sa bude spájať viac podmienok a program pomoci bude podliehať pravidelnej kontrole zo strany MMF.

Fond presne neuviedol, ktoré krajiny by mohli o takéto úvery požiadať.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jemenský prezident podpíše dohodu o odovzdaní moci
<< predchádzajúci článok
Diaľničný privádzač v Poprade otvoria až okolo 12. decembra