01. júna 2013

Mertiňák nevyužil vo štvorhre v Paríži náskok, prehral

Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák prehrali v sobotňajšom stretnutí 2. kola štvorhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (26. mája - 9. júna, ...

mertinak PARÍŽ 1. júna (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák prehrali v sobotňajšom stretnutí 2. kola štvorhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (26. mája - 9. júna, dotácia 21,017 milióna eur, antuka) so Španielmi Davidom Marrerom a Fernandom Verdascom nasadenými ako ôsmymi za 87 minút 6:7 (5), 3:6.

V prvom sete nevyužili sľubný náskok 5:2. V druhej časti prehrali všetky gemy od stavu 3:3. V deviatej hre nezužitkovali jeden brejkbal na návrat do zápasu.

Semifinalisti deblovej časti koncoročného londýnskeho šampionátu ATP World Tour Finals 2009 Mertiňák s Čermákom si odnášajú spoločnú prémiu 15 000 eur. Niekdajší 12. muž renkingu štvorhry Mertiňák stále má na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska osobný deblový rekord v podobe osemfinálového 3. kola z edícií 2006, 2008 a 2010.

Štvorhra mužov - 2. kolo:

David Marrero, Fernando Verdasco (Šp.-8) - František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR) 7:6 (5), 6:3 za 87 minút (53, 34)