30. januára 2008

Meszároš s gólom, Ottawa späť na víťaznej vlne

Po prestávke pre víkendový Zápas hviezd pokračovala zámorská hokejová NHL porciou jedenástich zápasov, v ktorých sa bodovo presadila aj trojica Slovákov. Obranca Ottawy Andrej Meszároš otváral ...

NEW YORK 30. januára (WEBNOVINY) - Po prestávke pre víkendový Zápas hviezd pokračovala zámorská hokejová NHL porciou jedenástich zápasov, v ktorých sa bodovo presadila aj trojica Slovákov. Obranca Ottawy Andrej Meszároš otváral skóre v dueli proti Islanders. Favorit z hlavného mesta Kanady bez problémov vyhral, keď tímu z New Yorku nepomohla ani jedna asistencia Miroslava Šatana. Gólovú prihrávku si pripísal na svoje konto aj obranca Ľubomír Višňovský, ktorý prihrával na vyrovnávajúci gól Los Angeles na ľade Philadelphie. Hostia vďaka tomu získali aspoň bod, keď v predĺžení rozhodol pár sekúnd pred koncom domáci Hartnell. Ottawa začala po 4-dňovej prestávke opäť víťazne, predtým totiž zo siedmich zápasov prehrala až päť. Na ľade Islanders ju k víťazstvu naštartoval presilovkový gól v podaní Andreja Meszároša. Pre slovenského obrancu to bol ôsmy presný zásah v sezóne. Naopak, v neutešenej sérii pokračujú "ostrovania", ktorí prehrali už piaty duel na domácom ľade v rade. Domáci síce dokázali stiahnuť z 0:4 na 2:4, keď na druhý gól prihrával Miroslav Šatan, no v závere im pokus o tlak nevyšiel a ešte raz inkasovali. Vedúcu priečku v Atlantickej divízii uhájili "letci" z Philadelphie, no v domácom súboji s najslabším tímom celej súťaže z Los Angeles museli drieť až takmer 65 minút. Hosťom bod za remízu v riadnom hracom čase vybojoval aj Ľubomír Višňovský, ktorého strelu v 53. min tečoval Moulson na vyrovnávajúci gól na 2:2. O víťazstve domácich rozhodol Scott Hartnell 29 sekúnd pred koncom predĺženia, keď gól museli potvrdiť až V zaujímavom stretnutí o 2. priečku v Atlantickej divízii si Pittsburgh aj bez Sidneyho Crosbyho poradil s New Jersey, hoci musel dvakrát doťahovať náskok súpera. Vo výbornej forme sa zo Zápasu hviezd vrátil brankár Tim Thomas, ktorý má najväčšiu zásluhu na víťazstve Bostonu nad Nashvillom. Ešte lepšie obstál ďalší účastník All Star Game Jevgenij Nabokov, ktorý vychytal v Edmontone svoj šiesty shutout v sezóne. Na ľade "olejárov" mu však k nemu stačilo iba 13 úspešných zákrokov. Formu si drží aj Montreal, ktorý si doma hravo poradil z Washingtonom. Druhé čisté konto v aktuálnom ročníku udržal brankár Cristobal Huet (15. v kariére) a o štyri góly sa postarali legionári - Švajčiar Mark Streit, Fín Saku Koivu a Rusi Sergej Kosticyn s Alexejom Kovaľovom. Montreal vyhral sedem z posledných deviatich zápasov. Výsledky: Boston - Nashville 3:1 (0:0, 1:1, 2:0) Góly: 30. Sturm (Krejčí, Savard), 46. Metropolit (Lucic, Hnidy), 56. Metropolit (Kobasew, Lucic) - 40. Radulov (Arnott, Dumont). Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Hnidy - Nichol (obaja na 5 min), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:38. Brankári: Thomas - Mason. Diváci: 14 150 New Jersey - Pittsburgh 2:4 (1:0, 1:3, 0:1) Góly: 9. Rupp (Zubrus, Eliáš), 34. Rupp (Pelley) - 22. J. Staal (Christensen, Talbot), 35. Christensen (Talbot), 37. Malone (Sýkora, Malkin), 46. Malone (Sýkora, Gončar). Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:27. Brankári: Brodeur - Conklin. Diváci: 13 595 New York Islanders - Ottawa 2:5 (0:2, 1:1, 1:2) Góly: 36. Bergenheim (Vašíček), 47. Berard (ŠATAN, Comrie) - 10. MESZÁROŠ (Spezza, Alfredsson), 10. Phillips (Vermette, Donovan), 27. McAmmond (Fisher, Neil), 46. Fisher (Neil), 59. Spezza (Foligno). Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:26. Brankári: DiPietro - Gerber. Diváci: 9 546 Philadelphia - Los Angeles 3:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0) Góly: 22. Coburn, 44. Gagne (Timonen, Briere), 65. Hartnell (M. Richards) - 22. Kopitar (Frolov), 53. Moulson (VIŠŇOVSKÝ). Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:31. Brankári: Biron - Labarbera. Diváci: 19 127 Carolina - New York Rangers 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) Góly: 27. Samsonov (Ray Whitney), 29. Brind´Amour (Commodore), 44. Letowski (Larose, Hedican) - 2. Shanahan (Gomez, Jágr). Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Walker na 5 min, Brookbank 2x na 5 min, Gleason na 10 min - Orr 2x na 5 min, Avery na 5 + 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 27:35. Brankári: Ward - Lundqvist. Diváci: 17 793 Columbus - Phoenix 2:4 (1:0, 1:1, 0:3) Góly: 1. Modin (Malhotra, Fritsche), 39. Chimera (Žerdev, Tollefsen) - 28. Mueller, 42. Tjärnqvist (Vrbata, Reinprecht), 54. Mueller (Doan, Jovanovski), 60. Vrbata (Hanzal). Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: Tollefsen - Carcillo (obaja na 5 min), presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:28. Brankári: Leclaire - Bryzgalov. Diváci: 15 127 Tampa Bay - Buffalo 2:4 (0:2, 1:2, 1:0) Góly: 40. B. Richards (Boyle, Prospal), 53. Prospal (Boyle, Lecavalier) - 5. MacArthur (Pominville, Hecht), 13. Pominville (MacArthur, Lydman), 30. Stafford (D. Roy, Lydman), 37. D. Roy (Hecht, Pominville). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:26. Brankári: Holmqvist - Miller. Diváci: 18 920 Montreal - Washington 4:0 (3:0, 0:0, 1:0) Góly: 10. Streit (Markov, Ryder), 17. S. Kosticyn (Plekanec), 19. S. Koivu (Begin), 60. Kovaľov (Plekanec, Streit). Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 40:35. Brankári: Huet - Johnson. Diváci: 21 273 Toronto - St. Louis 2:3 (1:2, 1:1, 0:0) Góly: 13. J. Blake (Tucker, Moore), 36. Stajan (J. Blake, Tucker) - 2. Tkachuk (Salvador, Backes), 6. Tkachuk (McKee), 31. Backes (E. Johnson, Kariya). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:19. Brankári: Toskala - Legace. Diváci: 19 363 Edmonton - San Jose 0:3 (0:0, 0:2, 0:1) Góly: 32. Pavelski (Setoguči, Rivet), 40. Grier (Rissmiller, Mitchell), 60. Rissmiller (Grier, D. Murray). Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 13:39. Brankári: Garon - Nabokov. Diváci: 16 839 Vancouver - Dallas 3:4 (1:1, 0:2, 2:1) Góly: 19. H. Sedin (D. Sedin, A. Miller), 52. Kesler (Cooke), 59. Näslund (D. Sedin, Öhlund) - 16. Daley (Morrow, Ribeiro), 22. Modano (Hagman, Norström), 25. Robidas (Modano, Ribeiro), 48. Ott (Halpern, Robidas). Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Cowan, Mciver - Barch, Morrow (všetci na 5 min), presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:23. Brankári: Sanford (25. McIntyre) - Turco. Diváci: 18 630 SITA