Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. júna 2011

Michal Sýkora sa stal prvým podpredsedom ZMOSPrvým podpredsedom Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa stal starosta Štrby Michal Sýkora, ktorý ...Zdieľať
bez nazvu Prvý podpredseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal SýkoraFoto: SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 2. júna (WEBNOVINY) - Prvým podpredsedom Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa stal starosta Štrby Michal Sýkora, ktorý bol 18 rokov až do polovice mája predsedom ZMOS. Dnes o tom v Nitre rozhodla Rada ZMOS, ktorú zvolal čerstvý predseda združenia Jozef Dvonč. Komora miest za podpredsedu zvolila aj starostu bratislavskej mestskej časti Petržalka Vladimíra Bajana. Komora obcí v tajnej voľbe odhlasovala za podpredsedníčku ZMOS starostku obce Brusno Vieru Krakovskú. Informoval o tom hovorca ZMOS Michal Kaliňák.


Rada ZMOS v Nitre schválila zriadenie ôsmich sekcií a ich predsedov. Primátor mesta Turzovka Miroslav Rejda bude predsedať sekcii finančnej a informatiky. Primátor Spišskej Belej Štefan Bieľak povedie sekciu verejnej správy, kontroly a armády. Primátor Senice Ľubomír Parízek bude predsedať sekcii školstva, vzdelávania, mládeže a športu. Ďalšou odbornou sekciou ZMOS-u je sekcia regionálneho rozvoja, cestovného ruchu a kultúry. Jej šéfom sa stal primátor Piešťan Remo Cicutto. Primátor Veľkého Krtíša Dalibor Surkoš povedie novú sekciu hospodárstva, dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja. Starostka obce Uhrovec Zuzana Mačeková predsedá sekcii pôdohospodárstva a životného prostredia a starosta Mestskej časti Košice – Juh Jaroslav Hlinka povedie sekciu medzinárodných vzťahov. Sekcii sociálnych vecí, zdravia a marginalizovaných komunít predsedá starostka Jánovej Lehoty Božena Kováčová.

Po dnešku sa počet odborných sekcií znížil z trinástich na osem. Dvonč to považuje za prínosné, pretože podľa neho vznikol efektívnejší model práce. Rada ZMOS dnes rozhodla aj o zriadení predsedníctva. Nové predsedníctvo združenia bude 24-členné. Rovnaké zastúpenie bude mať komora miest aj komora obcí, pričom sa pri jeho kreovaní prihliadalo aj na rovnocenné zastúpenie samospráv z jednotlivých krajov, teda na princíp regionality.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentský pár oslávil v Ríme zjednotenie Talianska
<< predchádzajúci článok
Zadržali Brita, ktorý chcel v banke odpáliť bombu