Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

29. júna 2020

Minister Andrej Doležal otestoval autonómne vozidlo vyvinuté na SlovenskuMinister dopravy Andrej Doležal otestoval autonómne vozidlo, ktoré na Slovensku vyvinula Slovenská technická univerzita v spolupráci s technologickými firmami.Zdieľať
Minister Andrej Doležal otestoval autonómne vozidlo vyvinuté na Slovensku

Ako informoval rezort dopravy, ide o významný pokrok v budovaní smart mobility.

Slovensko je svetovou veľmocou v automobilovom priemysle, automobilky však u nás autá montujú. Vývoj prebieha inde. Naším cieľom je posunúť Slovensko o úroveň vyššie, tak, aby sa z montážnej dielne stala technologická liaheň so špičkovým výskumom a vývojom. Toto autonómne vozidlo je dôkazom, že na to máme všetky predpoklady,“ uviedol pri tejto príležitosti Doležal.

Inteligentná mobilita je základným strategickým cieľom konkurencieschopnosti Európskej únie so svetovou konkurenciou. Na Ministerstve dopravy a výstavby SR preto od minulého roka pracuje tím odborníkov, ktorý má za úlohu pripraviť legislatívne zázemie pre technologický pokrok v rámci spoločného projektu s Úradom podpredsedníčky vlády pre informatizáciu a inovácie s dotáciou 6,9 mil. eur z eurofondov. Smart mobilita zahŕňa okrem vozidiel, ktoré sa samé riadia, aj ďalšie prvky, napríklad systémy zabudované do cestných komunikácií, inteligentné snímače poveternostných podmienok, systémy na komunikáciu medzi vozidlami v premávke navzájom.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Singapur začal používať nové zariadenie na boj proti šíreniu koronavírusu, nie je potrebný smartfón
<< predchádzajúci článok
ONLINE FESTIVAL POHODA IN THE AIR ZVEREJNIL PROGRAM

Minister Andrej Doležal otestoval autonómne vozidlo vyvinuté na Slovensku - diskusné fórum čitateľov