Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. septembra 2012

Minister Glváč si priviezol na rokovanie v rikši ochrankáraNezvyčajné veci sa dali vidieť v stredu pred Úradom vlády SR v Bratislave, lebo ministri zvolili na podporu týždňa mobility alternatívne spôsoby príchodu na rokovanie kabinetu. ...Zdieľať
glvac BRATISLAVA 19. septembra (WEBNOVINY) – Nezvyčajné veci sa dali vidieť v stredu pred Úradom vlády SR v Bratislave, lebo ministri zvolili na podporu týždňa mobility alternatívne spôsoby príchodu na rokovanie kabinetu.


Minister obrany Martin Glváč šliapal do pedálov rikše v maskáčovom prevedení, jeho zákazníkom bol jeho vlastný ochrankár.

Problémy mali len v zákrute, inak mali príjemnú cestu, lebo už ráno Martin Glváč rokoval v národnej rade. „Z parlamentu je to dolu kopcom, tak som si to uľahčil, možno na ministerstvo ma zase odvezie on (ochrankár),“ povedal Glváč, keď dorazil na úrad vlády.

Premiér Robert Fico sa v stredu do práce vybral pešo, vďaka čomu takmer zmeškal začiatok vládneho rokovania. Ľudia totiž využili situáciu a na ulici ho zastavovali s osobnými problémami.

"Toto je pre mňa veľmi náročné – keď ma nezastavilo 30 ľudí, tak ani jeden, vybavil som pol sveta teraz ráno,“ konštatoval predseda vlády.


Richter sa posťažoval

Šéf rezortu práce Ján Richter stavil na modernú alternatívnu dopravu a aj s hovorcom prišli na elektrobicykloch. Richter priznal, že sa aj zadýchal. „Mal som obavu, že pri mojej tonáži to neutiahne,“ zhodnotil svoj výkon. Iný spôsob dopravy sa mu pozdáva, ale na svoj stredajší dopravný prostriedok sa aj posťažoval.

„Niekedy tá technická vymoženosť v podobe batérie je skôr na príťaž, ale priznám sa, že som sa snažil v maximálnej možnej miere ťahať, je to príjemné,“ dodal.

Vlastné nohy v stredu preferoval minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek a prišiel peši zo sídla ministerstva. „Ja som naučený chodiť peši, lebo sa hrám vo svojej záhradke, vinici, chodím po lese. Preferujem chôdzu,“ vysvetlil.


Nostalgik Robert Kaliňák

Minister vnútra Robert Kaliňák je nostalgik. Neďaleko úradu vlády vystúpil z trolejbusu ako za svojich mladíckych čias. „Nepamätám si ten dátum presne, ale pripomenulo mi to časy, keď som presne týmto trolejbusom, vtedy to bola 213-ka, chodil na hudobnú pod parlament. Na klarinet a na saxofón,“ povedal.

Skupinka ministrov si dala pešiu chôdzu smerom na vládu spolu, pred tým sa aj spolu naraňajkovali. „Ja som prišiel z domu so psom,“ priznal minister financií Peter Kažimír. Ministerka Zuzana Zvolenská rannú prechádzku obetovala svojmu rezortu.

„Využijeme každú chvíľu, aby sme sa dostali k ministrovi financií a lobovali a lobovali a lobovali,“ uviedla. Šéf rezortu školstva sa k nim pridal tiež, i keď to mal doslova len na skok. „Ja môžem ísť aj cez plot, bývam oproti,“ pochválil sa Dušan Čaplovič.

Minister dopravy Ján Počiatek sa na ministerstvo na Námestí slobody dopravil autom, lebo mal ráno rokovanie, ale odtiaľ šliapal po vlastných. Tvrdí, že peší príchod si v budúcnosti pokojne zopakuje.

„Vyskúšam ísť aj peši niekedy, ale musím si na to kúpiť špeciálne topánky“. Šéf diplomacie podobne ako premiér ráno beháva, takže dnešnú zmenu dopravy na chôdzu len privítal. „Prekáža mi na ministerskej funkcii, že mám strašne málo možností chodiť pešo,“ priznal Miroslav Lajčák. Minister hospodárstva Tomáš Malatinský prišiel na bicykli.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obrazom: Politici nechali autá doma a oprášili bicykle
<< predchádzajúci článok
Najviac korupcie je na ministerstvách, vyplýva z prieskumu