Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. decembra 2006

Minister Kaliňák chce, aby funkcionári rotovaliNastanú zmeny vo viacerých sférach Policajného zboru, vyhlásil dnes minister vnútra Robert Kaliňák na tlačovej besede. Potvrdil tak medializované informácie o výmenách na postoch krajských ...Zdieľať

BRATISLAVA 19. decembra (WEBNOVINY) - Nastanú zmeny vo viacerých sférach Policajného zboru, vyhlásil dnes minister vnútra Robert Kaliňák na tlačovej besede. Potvrdil tak medializované informácie o výmenách na postoch krajských riaditeľov. Dodal však, že zatiaľ pripravované zmeny nie sú definitívne a preto sa k nim vyjadrí až v najbližších dňoch. Minister vo väčšine prípadov chce, aby funkcionári, ktorých k 1. januáru odvolá, zostali v polícii. "Bavme sa skôr o rotácii," povedal minister vnútra a dodal, že skôr chce, aby "sa kádre vymenili a pochopili, že pred nami stoja nové úlohy".

O personálnych zmenách dnes s Kaliňákom rokoval aj šéf policajných odborárov Miroslav Litva. Ako uviedol pre agentúru SITA, ministrovi prezentoval názory odborového zväzu polície. Keďže časť z nich minister zvažuje, k podrobnostiam sa zatiaľ nechcel vyjadrovať.

Podobným systémom krátko po svojom nástupe do funkcie minister Kaliňák odvolal bývalé vedenie Prezídia PZ. Odvolanému prezidentovi Antonovi Kulichovi a dvom viceprezidentom ponúkol iné riadiace funkcie, dvaja z nich ich prijali, bývalý prvý viceprezident Jaroslav Spišiak Policajný zbor opustil.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Amnesty International odsúdila líbyjský rozsudok
<< predchádzajúci článok
Prezident Gašparovič podpísal viacero sociálnych zákonov