Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. júna 2013

Ministerstvo životného prostredia otvorí dvere verejnostiMinisterstvo životného prostredia otvorí v sobotu dvere verejnosti. Informuje o tom rezort na svojej internetovej stránke. Ľudia sa môžu naučiť predpovedať počasie, pozrieť si kameň zvnútra alebo si ...Zdieľať
rastlina BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) - Ministerstvo životného prostredia otvorí v sobotu dvere verejnosti. Informuje o tom rezort na svojej internetovej stránke. Ľudia sa môžu naučiť predpovedať počasie, pozrieť si kameň zvnútra alebo si vyrobiť šperk. Na prvých návštevníkov čaká aj sladké prekvapenie. Otvorené dvere v envirorezorte budú v sobotu od 10:00 do 13:40.


V Bratislave na ministerstve čaká na ľudí mini Zoo Bojnice, otvorené dvere kancelárie ministra životného prostredia. Je možné zistiť, aké je byť geológom, návštevníci spoznajú zakliaty život v kameni a zistia, či plávajú.

Tiež sa môžu pozrieť na to, ako sa predpovedá počasie, aké sú aktuálne online merania počasia, zábery z meteorologických družíc či modely na predpovedanie počasia. Na programe je aj spoznávanie vtáčích druhov, obojživelníkov a plazov, ale aj drevín či jaskýň.

Pripravené sú informácie o Programe obnovy dediny, súťaži Dedina roka, Envirofilme 2013, Európskom dohovore o krajine, Karpatskom dohovore, Dohovore UNESCO, ochranárskych aktivitách v chránených územiach, ale aj poradenstvo pre pedagógov a študentov v oblasti environmentálnej výchovy, informácie o celoslovenských súťažiach a programoch pre školy a vzdelávanie učiteľov ako aj informácie o ponuke mimoškolskej environmentálnej výchovy a ponuka Strediska environmentálnej výchovy Dropie.

Na návštevníkov čakajú aj besedy spojené s kvízom pod názvami Dunaj v kufri, Vnútrozemská delta Dunaja, Jaskyne Slovenska či Národné parky Slovenska.

V čase od 13:40 do 14:00 je pripravená tombola, od 10:00 do 14:00 aj mini envirokino. Premietať sa budú filmy Oázy života, V zakázanom kráľovstve - Príroda a ľudia vo Vojenskom obvode Záhorie, Mercúň, Zadná Poľana a 20 rokov Gabčíkova. Časový rozpis filmov ako aj ostatné zaujímavé informácie o akciách počas Dňa otvorených dverí v envirorezorte, sa nachádzajú na stránke www.minzp.sk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Košiciach štartuje Kvapka pre detskú onkológiu
<< predchádzajúci článok
Na R1 budú učiť deti bezpečnosti v cestnej premávke

Ministerstvo životného prostredia otvorí dvere verejnosti - diskusné fórum čitateľov