09. apríla 2010

Mladé Slovenky v Nitre aj štvrtýkrát víťazne

Tagy: volejbal

Slovenské volejbalové juniorky zvíťazili vo svojom predposlednom zápase na kvalifikačnom turnaji v Nitre o postup na septembrové majstrovstvá Európy v Srbsku nad Gréckom 3:0. Je to už ...

slavia uk Foto: SITA

NITRA 9. apríla (WEBNOVINY/SVF) - Slovenské volejbalové juniorky zvíťazili vo svojom predposlednom zápase na kvalifikačnom turnaji v Nitre o postup na septembrové majstrovstvá Európy v Srbsku nad Gréckom 3:0. Je to už ich štvrté víťazstvo na turnaji v rade a o tom, či postúpia priamo na šampionát z prvej priečky, alebo "iba" do záverečnej tretej fázy kvalifikácie, sa rozhodne v ich sobotňajšom dueli s Belgickom.
V úvodnom piatkovom stretnutí na tomto turnaji zvíťazili Chorvátky nad rovesníčkami z Čiernej Hory 3:0.

Výsledok - piatok:
Slovensko - Grécko 3:0 (16, 21, 23)
86 minút, rozhodovali: Lozanovičová (Bosna a Herceg.), Miklošičová (Slovin.), 200 divákov

Slovensko: Abrhámová, Drobňáková, Palgutová, Smataníková, Kóšová, Krišková, libero Nikmonová (T. Crkoňová, R. Kubaliaková, Lukáčová)
Grécko: Kountourová, Kosmová, Ivanovová, Daoultzoglouová, Oikonomidouová, Nomikouová, libero Karagkouniová (Papagianniová, Christinidouová)

Úvod zápasu zvládli lepšie Grékyne, ktoré najmä vďaka dobrému servisu viedli 3:1 a 7:3. Potom však prišli veľké chvíľky Abrhámovej, ktorá sa tromi bodmi v rade takmer pričinila o zlikvidovanie náskoku súperiek. Slovenky však vyrovnali až na 9:9. To už ale konečne hrali svoju hru, dostali sa do tempa, zlepšili prihrávku a po dvoch tvrdých úderoch Palgutovej viedli 15:11. Grékyne ešte raz zdvihli hlavy a vyrovnali na 15:15. To však bolo z ich strany všetko. V prvom sete im Slovenky dovolili už iba jeden bod a vyhrali prvý set 25:16.

Nástup do druhého dejstva mali mladé Slovenky skvelý a rýchlo viedli 6:1. Ich náskok postupne narastal a zdalo sa, že Grékyne rezignovali. V polovici setu však viedli zverenky trénera Marka Rojka už iba o bod 14:13 a po druhom technickom oddychovom čase bolo dokonca vyrovnané na 16:16. V dramatickej koncovke však domáce juniorky prekvapenie nepripustili. Prvý setbal za stavu 24:20 odvrátila najlepšia grécka hráčka Nomikouová, ale ďalší po smeči Palgutovej už znamenal koniec - 25:21 a Slovenky sa dostali do vedenia 2:0.

Aj úvod tretieho dejstva patril slovenským volejbalistkám. Čoskoro však zobrali réžiu do rúk súperky a v polovici ony viedli 13:9. Potom prišla na servis Palgutová a prišla séria štyroch bodov, ktoré znamenali vyrovnanie. Slovenkám sa však hra nedarila a grécke hráčky opäť odskočili na 4 body - 18:14. Potom sa blysla Krišková. Najskôr nechytateľným smečom a vzápätí tromi esami v rade. Ďalšie dva body pridali jej spoluhráčky a domáce volejbalistky podporované skvelým publikom viedli 20:18. V napínavej koncovke viedli Slovenky 24:21, ale na ukončenie duelu potrebovali tri mečbaly. Zápas napokon uzavrela kapitánka Palgutová.