Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

03. októbra 2012

Svetová ekonomika vraj na zotavenie potrebuje 10 rokovSvetovej ekonomike bude trvať najmenej desať rokov, kým sa úplne zotaví z finančnej krízy, ktorá sa začala v roku 2008. Vyhlásil to hlavný ekonóm Medzinárodného menového fondu (MMF) ...Zdieľať
peniaze BUDAPEŠŤ 3. októbra (WEBNOVINY) - Svetovej ekonomike bude trvať najmenej desať rokov, kým sa úplne zotaví z finančnej krízy, ktorá sa začala v roku 2008.


Vyhlásil to hlavný ekonóm Medzinárodného menového fondu (MMF) Olivier Blanchard ktorého v stredu citoval maďarský portál Portfolio.hu.

Hovoriť o "stratenej dekáde" je podľa neho predčasné, od začiatku krízy však musí uplynúť najmenej desať rokov, kým sa svetová ekonomika dostane do dobrého stavu, povedal ekonóm. K vyriešeniu dlhových problémov podľa neho prispeje, keď sa Nemecko zmieri s vyššou infláciou a reálnym posilnením svojej kúpnej sily.

"O niečo vyššia miera inflácie v Nemecku by sa mala považovať za potrebné a želateľné, relatívne prispôsobenie cien ... Vzhľadom na celkovú situáciu dopytu a silný mandát Európskej centrálnej banky (ECB) k cenovej stabilite to neznamená začiatok hyperinflácie," zdôraznil Blanchard.

Hlavný ekonóm MMF ďalej uviedol, že pozornosť sa v súčasnosti zameriava na Európu, konsolidácia verejných financií si však vyžiada veľké úsilie aj v krajinách ako USA, Japonsko a Čína.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Liptovskom Mikuláši zhorelo auto, niekto ho podpálil
<< predchádzajúci článok
Dobrý trh sa možno presunie aj na Jakubove námestie

Svetová ekonomika vraj na zotavenie potrebuje 10 rokov - diskusné fórum čitateľov

Hraju sa s nami ako macka s mysou. 6.4. 21:20:36