Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. februára 2012

Modré korupčné gorily na súd nepustím, tvrdí Štefan HarabinNajvyšší kontrolný úrad SR dnes začal kontrolu hospodárenia na Najvyššom súde SR. "Od začiatku tvrdím, že nemáme čo skrývať. Nemáme žiadne tendre a všetko je na webe ešte ...Zdieľať
harabin BRATISLAVA 2. februára  - Najvyšší kontrolný úrad SR dnes začal kontrolu hospodárenia na Najvyššom súde SR.


"Od začiatku tvrdím, že nemáme čo skrývať. Nemáme žiadne tendre a všetko je na webe ešte skôr, ako to ukladal zákon. Ale pán Mikloš s gorilou nemôže kontrolovať žiaden súd", vyhlásil predseda Najvyššieho súdu Slovenskej republiky Štefan Harabin.

"Pán Mikloš môže trvať na svojej politickej kontrole, ale ja modré korupčné gorily na súd nepustím. Možno mu raz Lipšicova polícia a prokuratúra umožnia navštíviť súd, ale v inej pozícii," uzavrel.

"Posledný rok a pol pán Harabin rozhodne nepôsobil ako človek, ktorý nemá čo skrývať. Je potešiteľné, že na kontrolu pustil aspoň NKÚ. No zároveň je pozoruhodné, že šéf inštitúcie, akou je práve Najvyšší súd SR, si vykladá zákon selektívne," uviedol pre agentúru SITA hovorca rezortu financií Martin Jaroš.

O kontrolu na Najvyššom súde SR sa pokúša od 29. júla 2010 aj ministerstvo financií. Začiatkom decembra 2011 jeho úradníci neuspeli ani po šiesty raz s pokusom uskutočniť audit hospodárenia na Najvyššom súde SR. I keď formálne audit otvorili, hneď ho i prerušili, pretože NS SR trval na tom, že existujú právne prekážky pre vykonanie auditu. NS SR sa odvoláva na verdikt Krajského súdu v Bratislave, podľa ktorého MF SR nemá právo vykonať audit.


Podľa Žitňanskej Harabin neumožnil kontrolu

"MF SR je však iného názoru a opiera sa o verdikt Ústavného súdu SR, ktorý v disciplinárnom konaní proti Štefanovi Harabinovi skonštatoval, že aj NS SR ako správca rozpočtovej kapitoly spadá pod zákon o finančnej kontrole," povedal v decembri hovorca rezortu financií Martin Jaroš.

Na podnet ministerstva financií podala pre neumožnenie kontroly ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská 18. novembra 2010 návrh na disciplinárne konanie voči predsedovi NS SR Štefanovi Harabinovi.

Dôvodom bolo, že opakovane nedovolil pracovníkom ministerstva financií vykonať na Najvyššom súde SR kontrolu a audit hospodárenia. Koncom júna Ústavný súd SR v disciplinárnom konaní konštatoval, že predseda NS SR Štefan Harabin je vinný a porušil svoje povinnosti vyplývajúce z povinnosti riadenia súdov a o finančnej kontrole a vnútornom audite. Ako disciplinárne opatrenie mu uložil zníženie funkčného platu o 70 percent na jeden rok.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Podľa Harabina ministerka Žitňanská nevie, čo robí (19. 12. 2011)
 Šéfka spravodlivosti navrhla vyzliecť Harabina opäť z talára (28. 11. 2011)
 Harabin obvinil vládu z obmedzovania justície ako za Hitlera (4. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Nestrachujem sa o veľmi chudobných, vyhlásil Romney
<< predchádzajúci článok
Slovensko môže zaplatiť za neschválenie zákona o energetike

Modré korupčné gorily na súd nepustím, tvrdí Štefan Harabin - diskusné fórum čitateľov

dokedy ?2.2. 18:03:24