Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

07. apríla 2009

Moja reč vydala bohaté a pestré 2CD Dual ShockAlbum Dual Shock handlovského dua Moja reč prináša 32 trackov na dvoch cédečkách. Na albume hosťuje popradský Zverina, H16 z Bratislavy, Marián Čekovský alebo Šani Sási.Zdieľať
moja rečPieseň Už je to preč s nimi naspievala Gyongyi Bodišová - mladá speváčka, známa zo súťaže Slovensko má talent. Na druhom CD Moja reč rapuje na živú hudbu so svojou rezidentskou skupinou Komplot vedenou Jozefom Engererom. Ako uviedli Supa a Delik v rozhovore pre agentúru SITA, chceli nadviazať na svoje demo, na ktorom bolo "sedem vecí so živou kapelou a sedem vecí cez produkciu alebo producentov". Rovnako chceli urobiť aj album, ale nazbierali toľko materiálu, že sa ho rozhodli rozdeliť na dva nosiče s tým, že jedno je s produkciou ich "kapely a na druhom sú rôzni československí producenti". Keďže vydávali nový materiál po dvoch rokoch, vedeli už dopredu, že to nebude nahrávka "so štrnástimi skladbami". Navyše, ako vravia, už ich nebavilo hrávať na koncertoch stále tie isté veci, preto si mimoriadne užívali nedávne turné, na ktorom hrali výlučne nové veci.

Skladby vznikali v priebehu uplynulých dvoch rokov a album je teda akýmsi "súhrnom" tohto obdobia, i keď niektoré vznikli tesne pred mastrovaním. "Na konci sa spravilo dosť nových vecí, boli aj staršie, ale taký posledný nápor bol asi dva - tri mesiace predtým, ako to vyšlo," povedal Delik. "Je to taký vývin. Keď sa v tom štúdiu zrazu rozbehneš, tak sa ti otvoria všelijaké okná a čím si v tom viac a viac, tak ťa napadá viac vecí, chceš ich inak spraviť, tie staré ťa prestanú baviť, aj keď sú možno dobré, veď v šuplíku nám ostalo ďalších určite 15 vecí," doplnil ho Supa. Pracovný nápor je podľa nich inšpirujúci, lebo ako hovorí Delik, "keď mám veľa voľného času, tak sa mi často nechce robiť úplne nič". Tie najlepšie veci vraj vznikli práve na konci. "Pod tlakom, kedy sme vlastne nevedeli, či to vôbec stihneme, už sme mali asi tretí termín. Robil som päť refrénov posledný týždeň a v pohode, som s tým spokojný úplne, niektoré ma úplne prekvapili, že som spravil také niečo, čo by som ani ja nečakal, že by som urobil, úplne bez plánu," prezradil Supa.

Nedávno dokončili aj videoklip ku skladbe Slovensko, ktorú nahrali so Šanim Sásim v produkcii Jozefa Engerera a Grega Delcora. Premiéru absolvoval na hudobnej televízii musiq1 a postupne by sa mal dostať aj do ďalších televízií. "Klip je na skladbu Slovensko. Je mierne kontroverzný. Je to náš pohľad na Slovensko, ako to vidíme, takže sa tam mihnú politici, mihne sa tam všeličo, čo sa ľuďom možno nepáči, alebo je pre niekoho kontroverzné a trochu moc, aj keď podľa mňa ani nie..." poznamenal Supa. Politikov, ktorých mená sa v skladbe objavujú, podľa Delika nijako neosočujú, "je to skôr taký náš výklad vecí, čo sa tu dajú vidieť. Každý si to môže vyložiť ako chce, v dobrom alebo zlom, je to také trochu ironické. Sú tam policajti, skinheadi, politici..."

Video: Moja Reč-We be trippin feat Otecko


K albumu sa viažu aj ich najbližšie plány. "Budeme sa snažiť točiť tento album a dostať ho medzi čo najviac ľudí, jednoducho s ním pracovať teraz," spresnili. Naživo si ich budú môcť fanúšikovia a fanúšičky vychutnať na viacerých letných festivaloch na Slovensku i v Čechách a pripravovanom jesennom turné. "Máme rozrobený plán na naše vlastné jesenné turné, a medzitým sa nám ozývajú promotéri a pozývajú nás na koncerty, letné festivaly a tak. Máme už aj iné koncerty zabookované, a verím tomu, že ich bude iba pribúdať. Aj keď tento rok to určite bude slabšie ako minulý rok. Už je cítiť, že jednak je viacej interpretov a jednak, keď je táto kríza, umenie trpí, lebo sponzori nechcú dať peniaze, držia ich - určite dajú menej aj na šport, lebo dávajú tam, kde sa to úplne finančne oplatí, nepozerajú na kultúru, pozerajú na to, čo sa im oplatí najviac," skonštatoval Supa s tým, že i keď koncertov bude menej, určite budú. Svoje koncertné plány budú postupne zverejňovať na svojej oficiálnej stránke www.mojarec.net a MySpace stránke www.myspace.com/mojare. Už teraz ale majú isté, že v lete zahrajú na českých festivaloch Hip Hop Kemp a Hip Hop Jam, či StreetFeste v Malackách.

Neskôr obaja uvažujú o sólových projektoch. Okrem toho by mal vzniknúť spoločný album labelu Good Fellaz.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šnúra AXE INSTINCT PARTY na Slovensku odštartovala
<< predchádzajúci článok
Loď – Divadlo v podpalubí - program apríl 2009