18. novembra 2007

Moravcová do finále zo 4. pozície, Križko ako ôsmy

Zo siedmich vystúpení slovenských plavcov v nedeľňajších predpoludňajších rozplavbách počas záverečného druhého dňa pretekov 6. kola Svetového pohára 2007 v Berlíne sa postupom do ...

BERLÍN 18. novembra (WEBNOVINY) - Zo siedmich vystúpení slovenských plavcov v nedeľňajších predpoludňajších rozplavbách počas záverečného druhého dňa pretekov 6. kola Svetového pohára 2007 v Berlíne sa postupom do podvečerného finále skončili dve. Martina Moravcová, ktorá si rovnako ako v sobotu zvolila v nemeckej metropole len jednu disciplínu, dosiahla na 100 m polohové preteky štvrtý najrýchlejší čas 1:02,49. Ľuboš Križko na 50 m znak dohmatol za 24,63 a obsadil poslednú postupovú ôsmu priečku 7 stotín pred Američanom Hongzhe Sunom.

V najkratšej polohovke okrem Moravcovej štartovali aj Katarína Listopadová a Katarína Milly a skončili na 18. priečke (1:05,02), resp. poslednom 22. mieste (1:08,45). Členka oddielu J&T Bratislava Listopadová predtým bola 23. na 100 m voľný spôsob (57,84) a na úplný záver eliminačných bojov 15. v motýľkarskom šprinte (28,34), v ktorom Milly opäť nepredstihla žiadnu súperku - výkonom 29,20 skončila na 19. priečke.
Listopadová i Milly sa v zhode s prvým dňom berlínskych pretekov nedokázali reálne priblížiť aspoň ku kvalifikačným B-limitom na ME v krátkom bazéne v Debrecíne (13. - 16. decembra). Prvá spomenutá zaostala o 65 stotín (50 m motýlik), 71 stotín (100 m polohové preteky) a 1,95 sekundy (100 m voľný spôsob). Naopak, Moravcová i Križko opakovane suverénne predviedli výkony pod hranicou A-limitov na blížiaci sa kontinentálny šampionát.
Finálový blok záverečného radového podujatia seriálu, celkovo predposledného pred budúcovíkendovým vyvrcholením SP 2007 v brazílskom Belo Horizonte, sa začne o 15.30 h.

Výsledky - nedeľa - rozplavby - Slováci:
MUŽI:
50 m znak (21 štartujúcich): 8. Ľuboš Križko 24,63 - postúpil do finále

ŽENY:
50 m motýlik (19): 15. Katarína Listopadová 28,34, 19. Katarína Milly 29,20

100 m polohové preteky (22): 4. Martina Moravcová 1:02,49 - postúpila do finále,... 18. Katarína Listopadová 1:05,02, 22. Katarína Milly 1:08,45

100 m voľný spôsob (30): 23. Katarína Listopadová 57,84