07. apríla 2006

Moravcová obhájila bronz na 100 m polohové preteky v Šanghaji

Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová obhájila na VIII. majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v čínskom Šanghaji bronzovú medailu na 100 m polohové preteky. Výkonom 1:01,41 min ...

ŠANGHAJ 7. apríla (WN/SITA) - Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová obhájila na VIII. majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v čínskom Šanghaji bronzovú medailu na 100 m polohové preteky. Výkonom 1:01,41 min stratila na úspešnú obhajkyňu titulu spred dvoch rokov z amerického Indianapolisu Austrálčanku Brooke Hansonovú 1,25 sekundy. Druhú priečku obsadila s viac ako polsekundovou stratou na austrálsku plavkyňu Fínka Hanna-Maria Seppalová. Moravcová bola po motýľkarskom a znakárskom úseku ešte na druhej pozícii, ale na prsiach stratila a prepadla sa na štvrté miesto. V záverečnom kraule však Slovenka zabojovala a vrátila sa na stupne víťazov. Moravcová získala svoju 66. medailu z vrcholných podujatí, z toho sedemnástu z majstrovstiev sveta v krátkom bazéne (bilancia: 7-5-5).