09. apríla 2006

Moravcová štvrtá na 100 m motýlik na MS v krátkom bazéne

Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová neobhájila na VIII. majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v čínskom Šanghaji zlatú medailu na 100 m motýlik. Výkonom 57,91 s zaostala za ...

ŠANGHAJ 9. apríla (WN/SITA) - Slovenská plavecká jednotka Martina Moravcová neobhájila na VIII. majstrovstvách sveta v plávaní v krátkom bazéne v čínskom Šanghaji zlatú medailu na 100 m motýlik. Výkonom 57,91 s zaostala za víťaznou Austrálčankou Lisbeth Lentonovou o 1,30 sekundy a obsadila konečnú štvrtú priečku. Naopak Lentonová sa posunula na zlatý stupienok práve zo štvrtého miesta, ktoré obsadila na MS pred dvoma rokmi v americkom Indianapolise. Na tretej priečke skončila ďalšia austrálska plavkyňa Jessicah Schipperová. Tú predstihla Moravcovú o 42 stotín sekundy. Druhá bola rovnako ako pred dvoma rokmi Američanka Rachel Komisarzová (57,43 s).

FOTO : SITA/AP

HK Tatravagónka ŠKP Poprad - MsHK Žilina 4:3