Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. novembra 2011

Most povedie do volieb trio Bugár, Simon, SolymosStranu Most-Híd povedie do marcových parlamentných volieb trio Béla Bugár, Zsolt Simon a László Solymos. Taký je návrh predsedníctva strany, ktorý by mal dnes odobriť Republikový ...Zdieľať
bugar BRATISLAVA 26. novembra (WEBNOVINY) - Stranu Most-Híd povedie do marcových parlamentných volieb trio Béla Bugár, Zsolt Simon a László Solymos.


Taký je návrh predsedníctva strany, ktorý by mal dnes odobriť Republikový výbor.

Jednotkou Slovákov na kandidátke strany spolupráce by mal byť vicepremiér Rudolf Chmel. Ten má kandidovať zo štvrtého miesta.

V prvej desiatke bude zo Slovákov aj podpredseda strany Most-Híd Ivan Švejna a primátor Martina Andrej Hrnčiar, ktorý by mal prvú desiatku uzatvárať. V druhej desiatke, ale do 15. miesta, by mal byť poslanec NR SR František Šebej, ktorý opustil Občiansku konzervatívnu stranu (OKS).

Strana Most-Híd ponúkala miesto na kandidačnej listine do marcových predčasných parlamentných volieb aj spoluzakladateľovi Verejnosti proti násiliu a bývalému veľvyslancovi SR v USA Martinovi Bútorovi. Ten však ponuku strany Bélu Bugára neprijal.

Most-Híd ponúkal miesta na kandidátke aj členom Strany maďarskej koalície (SMK). SMK takúto ponuku neprijala a chcela vytvorenie predvolebnej koalície.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Top 5: Najlepšie protesty polonahých Ukrajiniek
<< predchádzajúci článok
Slovensko čaká v sobotu mrholenie, poľadovicu a sneženie