03. júna 2010

Mráz a Šajbidor postúpili do semifinále K1 mužov

Suverénnym víťazom kvalifikácie K1 mužov na XI. majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v areáli Divoká voda v Čunove sa stal Poliak Dariusz Popiela. ...

mraz Tomáš Mráz

ČUNOVO 3. júna (WEBNOVINY) - Suverénnym víťazom kvalifikácie K1 mužov na XI. majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v areáli Divoká voda v Čunove sa stal Poliak Dariusz Popiela. Dvadsaťpäťročný slalomár rozhodol o svojom prvenstve už perfektnou jazdou v prvom kole. Skrátenú trať s 20 bránkami zvládol za 88,86 s a už sa k nemu žiadny zo súperov ani nepriblížil. Druhý skončil Benoit Peschier reprezentujúci Grécko, ktorý za Popielom zaostal o vyše dve sekundy. O umiestnení za ním už rozhodovali stotiny sekundy. Z tretej priečky postúpil do semifinále Slovinec Peter Kauzer. Elitnú desiatku uzatváral obhajca titulu z minulého roka Talian Daniele Molmenti.

Z trojice Slovákov v 61-člennom štartovom poli bol najlepší Tomáš Mráz. Ten obsadil s časom 91,79 s veľmi dobrú piatu priečku. Za víťazným Popielom zaostal o necelé tri sekundy. Do sobotného semifinále sa kvalifikoval aj Ján Šajbidor. Majster Európy zo šampionátu v Liptovskom Mikuláši v roku 2007 dosiahol 14. najrýchlejší čas. Pred bránami postupu do semifinále ostal jediný nováčik v slovenskom reprezentačnom tíme Kamil Kaniščák. Po prvom kole bol aj s dvoma trestnými sekundami za jeden dotyk bránky časom 96,16 osemnásty. Druhá jazda mu však nevyšla, až dvakrát si „ťukol“ do bránky a štyri trestné sekundy prirátané podľa pravidiel k dosiahnutému času mu už zlepšenie nepriniesli. Klesol na 23. miesto, od postupu medzi dvadsiatku semifinalistov ho delilo 1,19 s. V porovnaní s vlaňajším šampionátom v anglickom Nottinghame je to však výrazný výsledkový pokrok slovenských reprezentantov, vtedy v semifinále nebol ani jeden slovenský kajakár.

Vo štvrtok je v Čunove ešte na programe kvalifikácia C1 mužov.