Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. augusta 2006

MS SR vyzýva Lipšica, aby vrátil rezortu 2,39 milióna korúnMinisterstvo spravodlivosti vyzýva otvoreným listom exšéfa tohto rezortu Daniela Lipšica, aby vrátil ministerstvu 2,39 milióna korún. Ide o peniaze zaplatené za prieskumy spoločnosti Takt – ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. augusta (WEBNOVINY) - Ministerstvo spravodlivosti vyzýva otvoreným listom exšéfa tohto rezortu Daniela Lipšica, aby vrátil ministerstvu 2,39 milióna korún. Ide o peniaze zaplatené za prieskumy spoločnosti Takt – poradenství a konzultace, ktorá v uplynulom roku vypracovala socio-psychologické prieskumy postojov občanov SR na zlepšovanie osobného imidžu politika Daniela Lipšica. Uvádza sa to v tlačovej správe, ktorú poskytol agentúre SITA Michal Jurči z tlačového oddelenia ministerstva spravodlivosti .

„Vyzývam pána poslanca Lipšica, aby sa neskrýval za frázy a priznal, že si dal ako minister spravodlivosti a podpredseda vlády za peniaze daňových poplatníkov urobiť prieskum pre svoje stranícke a politické ciele. Funkcia ministra spravodlivosti nemôže byť zneužívaná na túžbu po moci a popularite,“ uviedol minister spravodlivosti Štefan Harabin. V prípade, že poslanec Lipšic peniaze do 30 dní nevráti a ani nenavrhne splátkový kalendár, ministerstvo spravodlivosti podnikne ďalšie právne kroky na vrátenie financií do štátneho rozpočtu.

Samotná spoločnosť Takt vo svojich záveroch napríklad uvádza, že „cílem obou průzkumů je stanovit možnosti komunikační strategie určené pro Daniela Lipšice nejen jako ministra spravedlnosti SR, ale i jako člena KDH “. Ministerstvo spravodlivosti sa preto rozhodlo peniaze požadovať iba od poslanca Lipšica a nie od KDH, pretože prieskumy boli zamerané priamo na jeho osobu a osobné politické ambície, za čo nemôže niesť právnu zodpovednosť jeho materská strana.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chávez obvinil USA z blokovania členstva Venezuely v BR OSN
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku sa stupňuje protimaďarské napätie

MS SR vyzýva Lipšica, aby vrátil rezortu 2,39 milióna korún - diskusné fórum čitateľov

zbohom kresťanská morálka!25.8. 15:22:39