24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

09. mája 2010

MS v hokeji 2010: Bielorusi rozhodli o triumfe nad Kazachmi až v III. tretine

A-skupina (Kolín): Bielorusko - Kazachstan 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

V úvodnom stretnutí základnej A-skupiny na 74. majstrovstvách sveta v hokeji v Nemecku sa v kolínskej Lanxess Aréne hráči Bieloruska natrápili s nováčikom z Kazachstanu, no napokon vyhrali 5:2. Po bezgólovej úvodnej tretine sa vedenia ujali Kazachovia, do streleckej listiny sa zapísali Dudarev a Antipin. To Bielorusov naštartovalo a ešte v druhej dvadsaťminútovke vyrovnali zásluhou Meleška a Stefanoviča. V treťom dejstve už hráči Bieloruska nenechali nič na náhodu a presnými zásahmi Kaľužného, kapitána Saleja a Demagina rozhodli o svojom pohodlnom triumfe.

V druhom zápase A-skupiny nastúpia v nedeľu o 20.15 h rovnako v Kolíne slovenskí reprezentanti proti Rusku.

A-skupina (Kolín):
Bielorusko - Kazachstan 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)
Góly: 33. Meleško (Grabovskij, Salej), 34. Stefanovič (Kovyršin), 45. Kaľužnyj (Stasenko), 51. Salej (Kaľužnyj), 59. Demagin (Meleško, Kosťučonok) - 21. Dudarev (Šafranov), 31. Antipin (A. Koreškov, Gavrilin).
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hansen (Nór.), Looker (USA) - Eglitis (Lotyš.), Kiča (Ukr.), 6125 divákov

Bielorusko: Kovaľ - Salej, Kolosov, Stasenko, Riadinskij, Denisov, Kosťučonok, Makrickij - Ugarov, Kaľužnyj, Grabovskij - Meleško, Stas, Demagin - Michaľov, Stefanovič, Čupris - Kulakov, Kovyršin
Kazachstan: Jeremejev - Savčenko, Semionov, Antipin, Koledajev, Litvinenko, Vasilčenko, Kazancev, Fadejev - Dudarev, Šafranov, Starčenko - Žajlauov, A. Koreškov, Gavrilin - Solarev, Bumagin, Krasnoslabodcev - Spiridonov, Šin, Rymarev

Tabuľka A-skupiny:
1. Bielorusko 1 1 0 0 0 5:2 3
2. Kazachstan 1 0 0 0 1 2:5 0

Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.