06. novembra 2010

MŠK Žilina zvíťazila v 15. kole na ihrisku Nitry

Tomáš Oravec z MŠK Žilina (vpravo) v hlavičkovom súboji s Jánom Harbuľákom z FC Nitra (vľavo) počas 15. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MŠK Žilina Foto: SITA/Martin Havran BRATISLAVA 6. novembra (WEBNOVINY) - ...

bez nazvu Tomáš Oravec z MŠK Žilina (vpravo) v hlavičkovom súboji s Jánom Harbuľákom z FC Nitra (vľavo) počas 15. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MŠK Žilina

BRATISLAVA 6. novembra (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 15. kolo:

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2 (0:1)
Góly: 13. T. Oravec, 51. Jež, ŽK: 62. Tóth, 63. Hroššo, 64. Leško - 63. T. Majtán, 63. T. Oravec, 90. Rilke, rozhodovali: Kružliak - R. Sluk, D. Hrčka, 1898 divákov

Nitra: Hroššo - Kaspřák, Tóth, Harbuľák, Áč - Štetina, Král (79. Šimončič) - R. Valenta (46. Sloboda), Hodúr, Mikuš (57. Leško) - Rák

Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Pečalka (74. Chupáč), Šourek, Gergel - Ľ. Guldan - Rilke, Bello, Jež - T. Majtán (90. P. Poliaček), T. Oravec (80. Ceesay)

Nitra inkasovala už v 13. min po veľkom nedorozumení Tótha a Hrošša, ktoré šikovne využil Oravec a domáceho brankára preloboval - 0:1. Hroššo opäť zasahoval v 20. min, no tentokrát Ježovu strelu vyrazil. V 31. min Rák napriahol z 30 m, ale jeho priamy kop letel ponad žilinskú bránku. O minútu neskôr sa po individuálnej akcii dostal do šance Štetina, no v koncovke nemal šťastie. Domáci brankár zachraňoval situáciu aj v 33. min po chybe obrany. Majtána však do šance nepustil. Všetky ostatné pokusy Nitranov o zvrátenie stavu v prvom polčase Dúbravka s ľahkosťou kontroloval.

Po zmene strán mohol Sloboda využiť Hodúrov center, no jeho hlavička mierila vysoko nad súperovu bránku. V 51. min na opačnej strane začal žilinskú akciu Rilke, Bello jeho loptu predĺžil na Ježa, ktorý sa poľahky zbavil obrancu a Hroššovi nedal šancu - 0:2. Už to vyzeralo na ďalší presný zásah "šošonov", keď v 57. min spolupracovali Majtán, Oravec a Jež, ale Hroššo loptu posledne menovaného zneškodnil. Prietrž žltých kariet spustil v 62. min Tóth a o minútu neskôr si ju po šarvátke vyslúžili aj Majtán, Oravec a Hroššo. V 71. min to znovu skúšal Sloboda, ale na Dúbravku nestačil. V 75. min Oravec ponúkol šancu svojmu kapitánovi, no Jež prestrelil a potom sa sám proti Hroššovi nepresadil. Bello v 86. min trafil len žrď, odrazenú loptu dorážal Ceesay, ale ani ten nevsietil. Územná aj herná prevaha Žiliny počas celého zápasu sa odzrkadlila aj na jeho výsledku. Hostia si tak aspoň sčasti napravili reputáciu po stredajšom historickom európskom výprasku od Marseille (0:7).

1. FC Tatran Prešov - FC ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)
Gól: 86. Belejík, ŽK: 58. Pavlenda (Zlaté Moravce), rozhodovali: Olšiak - E. Weiss, Brendza, 1234 divákov

Prešov: Jakub Diviš - P. Petráš, Farbák, Baran, Josl (83. Kica) - Papaj, Piter-Bučko, Macko (46. P. Katona), Pribula (76. Belejík) - Vršajevič, Ľ. Meszároš

Zlaté Moravce: M. Kuciak - Pavlenda, Janečka, Pavol Majerník, Chren - Stojanovič, Pavlovič, Babic, A. Candrák - R. Tomko (69. Pavelka), Kuračka

Prvý polčas začali obaja súperi katastrofálne. Prešov aj Zlaté Moravce sa nedokázali v ofenzíve presadiť a kopili množstvo individuálnych chýb. Hralo sa prevažne v strede ihriska. S pribúdajúcimi minútami sa domáci Tatran viac osmelil, tlačil sa viac do šestnástky súpera a brankár M. Kuciak musel byť čoraz viac v pozore. V 19. min po Vršajevičovom centri zachraňovala obrana hostí pred Mackom iba na rohový kop. O štyri minúty neskôr sa Pribula v šestnástke krásne uvoľnil, ale loptu mu v poslednej chvíli odkopol Pavlenda. Hostia sa spoliehali na rýchle brejky, ale vpredu boli bezzubí. Veľmi slabý futbal pokračoval aj naďalej a diváci si schuti zapískali. Prvá strela letela medzi tri žrde až v 32. min - Babic z priameho kopu namieril iba do rúk brankár Jakuba Diviša.

Druhý polčas začal Tatran aktívnejšie. Prvú gólovú šancu videli diváci v 49. min na opačnej strane. Hosťujúci Kuračka z uhla namieril do pravej žrde Divišovej bránky, odkiaľ sa lopta odrazila za čiaru mimo bránky. O minútu na to napriahol z hranice šestnástky Meszároš, ale brankár Kuciak vyrazil loptu na rohový kop. V 52. min vytiahol Kuciak "robinzonádu", keď Petráš napriahol z 25 m. Diváci v 59. min už kričali gól, ale Papajova strela z priameho kopu letela tesne vedľa žrde Kuciakovej bránky. O minútu na to z bránkovej čiary vykopával Janečka. Tatran bol pri chuti, ale obrana hostí stála na pevných nohách. V 75. min po Joslovom centri a Vršajevičovej hlavičke vytiahol ďalšiu bravúru brankár hostí. "Koňare" sa konečne dočkali v 86. min, keď po Kicovom centri Belejík hlavou prekonal Kuciaka v bránke ViOnu. Tatran si po Slovane pripísal druhé a v druhom polčase aj zaslúžené víťazstvo, tentoraz nad Zlatými Moravcami.

MFK Ružomberok - MFK Košice 2:2 (1:2)
Góly: 42. J. Maslo, 64. P. Maslo - 35. Škutka, 44. I. Djokovič, ŽK: 13. Kostelný - 31. I. Djokovič, rozhodovali: Šuniar - T. Somoláni, Jankovič, 988 divákov

Ružomberok: Hrdlička - P. Maslo, J. Maslo, Kostelný, Radič (46. Gallo) - Š. Pekár (46. A. Sloboda), Bielák, Sivčevič, J. Chovanec - Ďubek (86. Lovás) - Kroupa

Košice: Tofiloski - Čonka, R. Cicman, I. Djokovič, Kolbas - K. Kuzma (90. Dobias), Šinglár - Milinkovič (70. Viazanko), Karaš (83. U. Matič), Pavol Jurčo - Škutka

V 14. min hosťujúci Kolbas vyslal prudkú strelu spoza šestnástky, Hrdlička v ružomberskej bránke loptu vyboxoval. Domáci prišli k slovu v 25. min, za obranu Košičanov sa dostal Kostelný, no v poslednej chvíli mu skákajúcu loptu vzal z nohy gólman Tofiloski. O tri minúty na to Kuzmovu strelu tečoval domáci Bielák na brvno Hrdličkovej svätyne. Jurčov dlhý center v 35. min vrátil pred bránku Milinkovič a Škutka doklepol loptu do siete - 0:1. Ružomberčania kontrovali v 42. min, keď Ďubekov center poslal hlavou za Tofiloského chrbát Ján Maslo - 1:1. V 44. min center Milinkoviča našiel pred ružomberskou bránkou dobre postaveného Djokoviča, ktorý poslal hostí hlavou opäť do vedenia 1:2.

Druhý polčas sa začal ružomberskou ofenzívou, strely Sivčeviča a J. Chovanca však vyrovnávajúci gól nepriniesli. Potom sa dlho hralo bez šancí a potrebného vzruchu. Obe mužstvá sa doslova predbiehali v nepresnostiach a futbal začal upadať do podpriemeru. Nudu pod Čebraťom preťala 64. min. Sivčevič vysunul P. Masla, ktorý šikovne obhodil Tofiloského - 2:2. Vzápätí mali ružomberskí hráči ďalšiu dobrú príležitosť, Chovancova strela len tesne minula bránku. V samotnom závere mali domáci ešte dve sľubné šance, avšak Sivčevič ani Chovanec úspešní neboli. Sotva priemerné stretnutie sa napokon skončilo spravodlivou remízou.

KHL: Dva góly Cibáka a víťazstvo Čerepovca