Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

16. augusta 2006

Multimediálny festival HODOKVAS 2006 štartuje už zajtra!Za zvukov slávnostných fanfár sa už zajtra, teda vo štvrtok 17. augusta o 14:00, otvoria brány multimediálneho festivalu Hodokvas.Zdieľať
Viac ako 1000 účinkujúcich, 150 kapiel, 12 pódií, výtvarníci, literáti, divadlá a kino vytvoria 72 hodín nespútanej zábavy na letisku v Pieťanoch. Oslava „hodov a kvasu“ potrvá až do soboty 19. augusta 2006.

Najjagavejšími hudobnými ozdobami HODOKVASU budú IGGY & THE STOOGES, PRESIDENTS OF THE USA, LIVING COLOUR, THE ADICTS, I AM X, SOFA SURFERS, MACKA B & THE ROYAL ROOTS BAND či JAGA JAZZIST! Tradíciou sa na Hodokvase stal aj samostatne vnímaný HIP HOP PARK, kde sa predstaví kompletná slovenská i česká špička (VEC, ČISTÝCHOV, AMO, H16, SUPERCROOO, PSH) ako aj lahôdky zo zahraničia: THE BEATNUTS z New Yorku či rakúsky BAUCHKLANG. Chýbať nebudú ani tradiční domáci hostia: ZÓNA A, SLOBODNÁ EURÓPA, POLEMIC, LE PAYACO a ďalší. Mimoriadne cenným bude vystúpenie goth-rockovej kapely THE LAST DAYS OF JESUS, ktorá odohrá na Hodokvase jedno z mála domácich vystúpení.

Silnú zostavu potvrdili aj tanečné scény. MINISTRY MEGADANCE ARENA sa môže pochváliť menami ako ANTHONY PAPPA či MICHAEL BURIAN. Zaujímavosťou Ministry megadance areny bude isto aj špeciálna vodno-laserová šou, ktorá zažije svoju slovenskú premiéru práve na Hodokvase. DRUM´N´BASS STAGE zasa ožije pri rytmoch dídžejov LOGISTICS, PUSH, BARON alebo eSPACE.

Návštevníci sa však môžu tešiť aj na STAN KULTÚRY A ODDYCHU, ktorý vzal pod svoj patronát K.K.BAGALA a počas celých troch dní sa bude starať o literárne i všeumelecké vyžitie. So svojimi literárnymi dielami sa predstavia DANIELA KAPITÁŇOVÁ, MONIKA KOMPANÍKOVÁ, LACO KERATA, SILVO LAVRÍK a mnoho ďalších. Diváci tu budú mať možnosť zhliadnuť kinematografické kúsky ako MECHANICKÝ POMARANČ v réžii Stanleyho Kubricka, či TRAINSPOTTING Dannyho Bylea.

Výtvarníci sa budú sústrediť v STANE SÚČASNÉHO UMENIA, ktorý vzal pod svoje krídla Viktor Frešo. Svoju tvorivosť i fantáziu predstavia výtvarníci ako MARTIN SHOOTY ŠÚTOVEC, MAREK ORMANDÍK, KATARÍNA SLANINKOVÁ či MARTIN CUCO LUCIAK. Nezabudnuteľným monumentom sa stane tradičná hodokvasnícka socha o ktorej stelesnenie sa postará NORBERT KELECSÉNYI.

Milovníci adrenalínových športov si budú môcť vyskúšať bungee jumping. Ďalšou tohtoročnou novinkou, smerujúcou k zvyšovaniu úrovne služieb pre návštevníkov, čo nesporne prispeje k ich väčšej spokojnosti, budú kryté sprchy s teplou vodou a mydielkami zdarma pre každého. Túto festivalovú raritu zabezpečuje renomovaná kozmetická firma, ktorá zároveň pripraví pre vizážechtivých aj festivalový kadernícky salón. Rovnako ústretovým krokom je aj pokrytie celého areálu festivalu Wi-fi signálom zdarmo, čo umožní pripájanie sa na internet z notebooku celkom zdarma.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hyundai Motor začne stavať závod v ČR najskôr v novembri
<< predchádzajúci článok
Otvorili detské ihrisko na sídlisku Solinky v Žiline