Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. decembra 2012

Muža z kauzy WikiLeaks vo väzení dusia, boja sa o jeho životExtrémne podmienky, za akých držia amerického vojaka Bradleyho Manninga obvineného v kauze WikiLeaks, zdôvodňujú obavami o jeho život. V nedeľu to pred súdom vyhlásili armádni ...Zdieľať
manning FORT MEADE 3. decembra (WEBNOVINY) - Extrémne podmienky, za akých držia amerického vojaka Bradleyho Manninga obvineného v kauze WikiLeaks, zdôvodňujú obavami o jeho život.


V nedeľu to pred súdom vyhlásili armádni predstavitelia. Manning má podľa nich "samovražedné sklony" súvisiace s jeho problematickou sexuálnou identitou.

Právni zástupcovia obvineného vojaka chcú pritom dokázať, že jeho klient je predmetom neľudského zaobchádzania a dosiahnuť tak stiahnutie všetkých 22 bodov obžaloby.

Ak by si podľa nich chcel vziať svoj život, "nájde si na to spôsob".

Manning je podľa vlastných slov úplne izolovaný, musí spávať na zámerne nepohodlných matracoch a je pod neustálou kontrolou. Údajne mu zobrali aj okuliare, bez ktorých takmer nevidí. Obvinený vojak opisoval aj celu, ktorej bol zadržiavaný.

Tá mala len bezmála 5 metrov štvorcových. Dvadsaťštyriročný mladík je obvinený z neoprávneného získania dôverných depeší amerického ministerstva zahraničných vecí USA, ktoré Tie mal následne poskytnúť portálu WikiLeaks, ktorý ich zverejnil.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chlapci sa vlámali do domu škrutkovačom, vzali skoro všetko
<< predchádzajúci článok
Prokurátor Trnka odstúpi, keď sa vyjadria Lipšic a Žitňanská

Muža z kauzy WikiLeaks vo väzení dusia, boja sa o jeho život - diskusné fórum čitateľov