Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

04. augusta 2020

Muži prežili scénu ako z filmu, z opusteného ostrova ich zachránili len vďaka nápisu v piesku (foto)Obrovský nápis SOS v piesku zachránil trojicu Mikronézanov, ktorí uviazli na drobnom ostrove v Tichom oceáne. Muži boli nezvestní takmer tri dni, keď si ich volanie o pomoc na pláži neobývaného ostrova Pikelot ...Zdieľať
pacific_sos_rescue_08069 7d659afafde141c28601dba9c70323c9 676x507 4.8.2020  - Obrovský nápis SOS v piesku zachránil trojicu Mikronézanov, ktorí uviazli na drobnom ostrove v Tichom oceáne. Muži boli nezvestní takmer tri dni, keď si ich volanie o pomoc na pláži neobývaného ostrova Pikelot všimli austrálske a americké lietadlá. Informovalo o tom austrálske ministerstvo obrany.


Trojica vyplávala z atolu Pulawat na svojej sedemmetrovej lodi ešte 30. júla a pôvodne smerovala na atol Pulap vzdialený zhruba 43 kilometrov. Dostali sa však mimo kurz a došlo im palivo, v dôsledku čoho sa napokon ocitli na Pikelote, ktorý je od Pulawatu vzdialený okolo 190 kilometrov.

Mikronézskych námorníkov hľadali americkí pátrači z ostrova Guam, ktorí požiadali o pomoc Austráliu. V pátraní im pomohla austrálska vojenská loď Canberra, ktorá sa vracala z cvičení na Havaji. Mužov našli v dobrom stave a austrálsky vrtuľník im priviezol jedlo a vodu. Trojicu by z ostrovčeka mala vyzdvihnúť mikronézska hliadková loď.


Zdroj: Webnoviny.sk - Muži prežili scénu ako z filmu, z opusteného ostrova ich zachránili len vďaka nápisu v piesku (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Trump otvorene dranká podiel z predaja amerických operácií TikToku, prirovnávajú ho k mafii
<< predchádzajúci článok
Recenzia: Antiteatro sa nebojí dotýkať. Predstavenie Masa&moc

Muži prežili scénu ako z filmu, z opusteného ostrova ich zachránili len vďaka nápisu v piesku (foto) - diskusné fórum čitateľov