14. februára 2016

Mužskú štafetu v Presque Isle vyhrali Nóri, Slováci 12.

Víťazná nórska štafeta, Lars Helge Birkeland, Erlend Bjontegaard, Johannes Thingnes Boe, Tarjei Boe. Foto: TASR/AP
Presque Isle 14. februára (TASR) - Nórski biatlonisti zvíťazili v sobotňajšej štafete mužov v rámci 8. kola Svetového pohára v americkom Presque Isle. Lars Helge Birkeland, Erlend Bjöntegaard, Johannes Thingnes Boe a Tarjei Boe zaznamenali najlepší čas 1:12:09,8 hodiny. Na druhom mieste skončili reprezentanti Francúzska so stratou 30,1 sekúnd. Tretie miesto si vybojovali Nemci (+42,6).

Slovenskí reprezentanti v zložení Matej Kazár, Miroslav Matiaško, Michal Šima a Michal Kubaliak obsadili 12. miesto, keď na víťazov stratili takmer päť minút.