Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. júla 2006

MZV odporúča zvážiť cestu do Libanonu a do rizikových oblastíV súvislosti s eskaláciou napätia na Blízkom východe Ministerstvo zahraničných vecí SR dôrazne odporúča slovenským občanom, aby zvážili cesty do Libanonu, na sever Izraela, do pásma Gazy, na ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - V súvislosti s eskaláciou napätia na Blízkom východe Ministerstvo zahraničných vecí SR dôrazne odporúča slovenským občanom, aby zvážili cesty do Libanonu, na sever Izraela, do pásma Gazy, na Západný breh Jordánu, ako aj do susedných krajín. Vzhľadom na situáciu na Blízkom východe ministerstvo upozorňuje predstaviteľov médií a iných organizácií, ktorí zvažujú cestu do Libanonu a krajín blízkovýchodného regiónu, aby sa vopred informovali o podmienkach vstupu a tranzitu na príslušnom veľvyslanectve cieľovej a tranzitnej krajiny.

Ministerstvo zahraničných vecí vyzýva všetkých občanov SR, ktorí cestujú do rizikových oblastí, aby informovali slovenské zastupiteľské úrady o svojom pobyte a poskytli na seba kontakt, aby sa veľvyslanectvá SR s nimi mohli spojiť v prípade mimoriadnych situácií.

Agentúre SITA poskytol informácie tlačový a komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí SR.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cyprus nezvládne viac evakuantov z Libanonu bez pomoci Európy
<< predchádzajúci článok
Pavol Minárik nebol po voľbách členom predsedníctva

MZV odporúča zvážiť cestu do Libanonu a do rizikových oblastí - diskusné fórum čitateľov