Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. júla 2006

Prezident dnes odvolá šéfa SIS L. PittneraPrezident Ivan Gašparovič dnes odvolá šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Ladislava Pittnera. Hlava štátu tak vyhovie vláde, ktorá navrhla Pittnera odvolať, pričom vo funkcii ho vystrieda ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. júla (WEBNOVINY) - Prezident Ivan Gašparovič dnes odvolá šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Ladislava Pittnera. Hlava štátu tak vyhovie vláde, ktorá navrhla Pittnera odvolať, pričom vo funkcii ho vystrieda Jozef Magala. Kedy jeho vymenuje prezident na čelo SIS nevedel hovorca prezidenta Marek Trubač povedať. Pre agentúru SITA potvrdil, že to bude ešte tento týždeň, je možné, že už vo štvrtok. Pittner riadil tajnú službu od 4. apríla 2003.

Magala je blízkym spolupracovníkom premiéra Roberta Fica. "Je to spoľahlivý, výborne pripravený človek, ktorý zvládne Slovensku informačnú službu bez akýchkoľvek problémov," vyjadril sa na jeho adresu predseda vlády. Magalu označil za jedného zo spolupracovníkov, ktorému úplne dôveruje. "Pokiaľ ide o šéfa SIS, je celkom normálne, že musí ísť o človeka, kde existuje veľmi hlboká vzájomná dôvera medzi ním a predsedom vlády," dodal Fico.

Magala má vysokoškolské vzdelanie technického charakteru. Bol asistentom poslanca Bohumila Hanzela a pôsobil ako tajomník tieňovej vlády strany.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Saddáma priviedli na súd proti jeho vôli
<< predchádzajúci článok
Olmert vyjadril poľutovanie nad zabitím pozorovateľov OSN

Prezident dnes odvolá šéfa SIS L. Pittnera - diskusné fórum čitateľov