Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

15. januára 2013

Na cestách je kašovitý sneh, vodičov potrápi poľadovicaVšetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, okrem úsekov D1 Ivachnová - Jánovce a úsekov R3 na Orave, kde je na ...Zdieľať
kamionsneh BRATISLAVA 15. januára (WEBNOVINY) - Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, okrem úsekov D1 Ivachnová - Jánovce a úsekov R3 na Orave, kde je na vozovkách vrstva čerstvého prípadne kašovitého snehu do 2 cm.


Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek na západnom a strednom Slovensku je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého alebo kašovitého až utlačeného snehu do 2 - 3 cm, miestami až do 4 - 5 cm. Na východnom Slovensku sú vozovky prevažne mokré, vo vyšších polohách pokryté vrstvou čerstvého alebo kašovitého snehu do 3 cm.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je pokrytý vrstvou čerstvého alebo kašovitého až utlačeného snehu do 5 cm, okrem priechodu Biela Hora, Soroška, Ďurďošík a Dargov, ktorých povrch vozoviek je mokrý.


Donovaly sú pre dlhé vozidlá uzavreté

Horské priechody Donovaly, Šturec a Veľké Pole sú uzatvorené pre vozidlá nad 10 m dĺžky. Horský priechod Čertovica je pre nákladnú dopravu zjazdný len so snehovými reťazami.

Cesta I/50 v úseku Prievidza - Nová Lehota je prejazdná pre vozidlá nad 3,5 t len so snehovými reťazami. Na cestách III. triedy v okolí Michaloviec a Veľkých Kapušian sa tvorí poľadovica. Miestami zľadovatený sneh do 2 cm sa nachádza na ceste I/62 Senec - Sereď a II/558 Stakčín - Ulič.

Znížená viditeľnosť z dohľadnosťou do 50 m je v okolí Turčianskych Teplíc a do 100 m pre silné sneženie sa vyskytuje v okolí Štrby a Popradu. Vplyvom sneženia a silného vetra sa na cestách v okrese Nové Zámky vytvárajú snehové jazyky a záveje.

Pre vozidlá nad 10 m je po celú zimnú sezónu uzatvorený úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom a horské priechody Skýcov a Herlianske Sedlo.

Bratislavskí cestári sú v pozore

Cestári v hlavnom meste vyšli do ulíc aj utorok v noci. Ako informoval bratislavský hovorca Ľubomír Andrassy, o 3:30 začali s celomestským posypom a v súčasnosti sú všetky hlavné ťahy v Bratislave zjazdné.

Treba si však dávať pozor, povrch ciest je mokrý, na niektorých miestach s utlačenou vrstvou snehu, upozorňuje Andrassy. Okrem techniky je v uliciach aj 80 ľudí, ktorí ručne odpratávajú sneh zo zastávok MHD, chodníkov či z námestí.

V pondelok poobede po výdatnom snežení vyhlásili v Bratislave druhý kalamitný stupeň. V utorok podľa Andrassyho zvážia, či bude platiť aj naďalej. Sneh v pondelok v hlavnom meste ochromil mestskú hromadnú dopravu, na cestách sa tvorili zápchy.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
George Bush starší je už doma, opustil nemocnicu
<< predchádzajúci článok
Ropa zdražela, investori sa zľakli politiky Saudskej Arábie

Na cestách je kašovitý sneh, vodičov potrápi poľadovica - diskusné fórum čitateľov