Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. októbra 2019

Na Filozofickej fakulte UK otvorili Aulu Cervantesovho inštitútuIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Dano Veselský
Bratislava 9. októbra (TASR) - V priestoroch Filozofickej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Bratislavy otvorili Aulu Cervantesovho inštitútu. Od roku 2004 sídlila na Ekonomickej univerzite v Bratislave. TASR o tom informovali z Veľvyslanectva Španielska so sídlom v Bratislave.


"Vďaka tejto zmene sídla od začiatku septembra vzrástol počet študentov španielčiny v Aule Cervantes o 80 percent a výrazne sa zvýšil aj počet návštevníkov, ktorí toto centrum denne navštevujú," poznamenalo španielske veľvyslanectvo. Zvýšil sa aj záujem o skúšky DELE (oficiálne certifikáty úrovne španielskeho jazyka, ktoré vydáva Cervantesov inštitút v mene španielskeho ministerstva školstva).

Aula ponúka rôzne akademické a kultúrne aktivity orientované na študentov a učiteľov španielčiny, hispanistov i širokú verejnosť. Španielske veľvyslanectvo podotklo, že v spolupráci s UK bol vypracovaný plán mesačných kultúrnych aktivít a jazykových dielní.

Cervantesov inštitút je verejná inštitúcia zriadená vládou Španielska v roku 1991 s cieľom podpory a výučby španielskeho jazyka, ako aj šírenia kultúry španielsky hovoriacich krajín. Je prítomný v 90 mestách v 43 krajinách na piatich kontinentoch, čím predstavuje celosvetovo najväčšiu organizáciu, ktorá sa venuje podpore výučby španielskeho jazyka a kultúry.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ODBORNÍCI: S deťmi v ohrození treba pracovať v ich rodinách
<< predchádzajúci článok
Dopyt po nových domoch v Británii klesol na 6-ročné minimum

Na Filozofickej fakulte UK otvorili Aulu Cervantesovho inštitútu - diskusné fórum čitateľov