02. júla 2006

Na Intertoto Cupe Nitra - Dnepropetrovsk 2:1

polčase, skóre otvorili ...

NITRA 2. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Nitra zvíťazili v nedeľňajšom prvom stretnutí 2. kola UEFA Intertoto Cupu na domácom trávniku nad ukrajinským tímom Dnepr Dnepropetrovsk 2:1. Všetky góly padli v prvom polčase, skóre otvorili hostia v 10. min Kornilenkom, no Nitrania dokázali presnými zásahmi kanoniera Róberta Ráka v 15. min a Erika Hrnčára v 32. min otočiť výsledok na konečných 2:1 vo svoj prospech.

FC Nitra - Dnepr Dnepropetrovsk 2:1 (2:1)
Góly: 15. Rák, 32. Erik Hrnčár - 10. Kornilenko, ŽK: 47. Čeman - 29. Radčenko, 88. Gricaj, rozhodovali: Malžinskas - Pipiras, Dirta (všetci Litva), 1780 divákov

Zostava Nitry: Tujvel - Erik Hrnčár, Szórád, Čeman, Bunda - S. Bališ (61. A. Hesek), Babic (80. P. Farkaš), M. Farkaš, Štajer - Rák, Grajciar (84. R. Sloboda)

Prvý zaujímavý moment videli diváci pod Zoborom v 8. min keď sa do šance dostal Bališ, ale z 10 metrov trafil len gólmana hostí. O dve minúty zahrmelo na opačnej strane, keď Kornilenko dostal presnú prihrávku do pokutového územia od Kravčuka a prekonal Tujvela. V 15. min bolo vyrovnané, keď Štajer vyslal dopredu kanoniera Ráka a ten mieril presne. Po polhodine mohli domáci vyhrávať, keď po rýchlej akcii posunul Rák loptu Grajciarovi, no ten Kuslija v bránke Dnepra neprekonal. Nitrania sa dočkali v 32. min, keď Hrnčár z priameho kopu z 25 m nádherne umiestnil loptu k tyči - 2:1. V 34. min pohrozil Chorvát v tíme hostí Bartulovič, ktorý sa zľava dostal do pokutového územia Nitry, no obstrelil nielen gólmana Tujvela ale aj domácu bránku. Po prestávke začali aktívnejšie hostia, v 55. min nebezpečne hlavičkoval Šeršun, krátko na to strelou z diaľky tesne minul bránku hostí Hrnčár. V 70. min sa mohol do streleckej listiny zapísať Grajciar, no po ideálnom centri Bundu hlavičkoval vo výbornej pozícii nad. Bomba Štajera z 25 m v 85. min a ani akcia Ráka krátko nato gólom neskončila, a tak idú Nitrania do odvety s jednogólovým náskokom.