26. augusta 2017

Na MS v letnom biatlone získal Tomáš Hasilla v šprinte bronz

Slovenský biatlonista Tomáš Hasilla.

Slovenský biatlonista Tomáš Hasilla. Foto: TASR/Jakub Súkup
Čajkovskij 26. augusta (TASR) - Na MS v letnom biatlone v ruskom Čajkovskom vybojoval Tomáš Hasilla v šprinte na 10 km bronzovú medailu. Od zlata Bielorusa Čepelina delilo slovenského biatlonistu len 9,0 sekundy, od striebra Rusa Volkova 5,6.

Hasillu v slnečnom počasí s 21 stupňami podržala streľba, keď len raz musel na trestný okruh po stojke. V areáli Snežinka na kolieskových lyžiach zabojoval aj 10. Michal Šima (streľba 1-1), viac sa čakalo od obhajcu titulu Martina Otčenáša, skončil však až 15-ty s tromi trestnými okruhmi (2-1). Horšie medzi 34 štartujúcimi dopadol už len Matej Kazár na 19. mieste po nevydarenej streľbe stojmo s tromi trestnými okruhmi (0-3).

Pre Hasillu je to už druhý individuálny vzácny kov na letných MS, predtým bol strieborný v šprinte v roku 2013 v talianskom Forni Avoltri.