18. marca 2016

Na Old Trafford sa bili fanúšikovia, UEFA začala disciplinárne konanie

Európska futbalová únia (UEFA) začala disciplinárne konanie proti klubom Manchester United a FC Liverpool. Dôvodom sú výtržnosti fanúšikov počas štvrtkového odvetného zápasu ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Nyon 18. marca (TASR) - Európska futbalová únia (UEFA) začala disciplinárne konanie proti klubom Manchester United a FC Liverpool. Dôvodom sú výtržnosti fanúšikov počas štvrtkového odvetného zápasu osemfinále Európskej ligy 2015/2016.

Anglické derby na ihrisku ovládol Liverpool, ktorý po domácom triumfe 2:0 uhral na Old Trafford postupovú remízu 1:1. V priebehu druhého polčasu musela usporiadateľská služba riešiť bitky fanúšikov a svetlice v hosťujúcom sektore. Podľa agentúry AP skupina priaznivcov Liverpoolu vtrhla na tribúnu s domácimi fans a viacerých fyzicky napadla.

Liverpool sa bude zodpovedať aj z urážlivých pokrikov a použitia pyrotechniky, ktorú fanúšikovia LFC odpálili po góle Philippeho Coutinha na 1:1 v závere prvého polčasu.

UEFA oznámila, že prípadom sa bude zaoberať 19. mája.