Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

02. apríla 2019

Na Pohode 2019 zahrá aj kalifornská kapela Death Grips.


Tagy: Pohoda

Na Pohode 2019 zahrá aj kalifornská kapela Death Grips. Ich mimoriadne razantná zmes experimentálneho hip-hopu, industriálnej noise elektroniky a punk rocku si od prvého albumu získala uznanie hudobných kritikov a fanúšikov po celom svete.Zdieľať
Death Grips na Pohode 2019

Mnohé médiá o nich píšu ako o jednej z najzaujímavejších kapiel tejto dekády, pričom už ich debut zaradil Pitchfork medzi desať najlepších albumov roka 2012. Death Grips spolupracovali aj s viacerými známymi osobnosťami ako Björk či Robert Pattinson a inšpirovali albumy Kasabian či Davida Bowieho. O 100 dní prídu na letisko Trenčín inšpirovať aj návštevníkov nášho festivalu.

Death Grips založili v roku 2010 v kalifornskom hlavnom meste bubeník a producent Zach Hill, zvukový inžinier Andy Morin a rapper Stefan Burnett známy ako MC Ride. Hneď v prvý deň vzniku kapely nahrali skladbu „Full Moon (Death Classic)“. Tá sa dostala aj na voľne dostupné eponymné EP z marca 2011. O mesiac neskôr vydali mixtape Exmilitary a rok na to debut The Money Store. All Music ho označil ako avant rap a Pitchfork ako konfrontačnú, drsnú a chaotickú nahrávku. Autor recenzie Jayson Greene o albume napísal, že mal pri jeho počúvaní ohromnú túžbu roztrieskať si čelo o škvarovú tehlu. Vytrhnuté z kontextu to možno neznie úplne ako lichôtka, ale skutočne išlo o kompliment pre ich agresívny hudobný náklad. Album si hodnotením 8,7 z 10 vyslúžil nálepku Best New Music. Britský Drowned in Sound mu dal dokonca 10 z 10, pričom autor Mike Diver ho označil za album roka 2012 („Aww, fuck it… album of the year, in this house at least“).

Krátko po debute „leakli“ svoj druhý album No Love Deep Web, za čo s nimi vydavateľstvo ukončilo spoluprácu. Opäť ho sprevádzali ódy hudobných kritikov. NPR ho napríklad označil za soundtrack k modernému mestskému životu. Obrovskú tvorivosť potvrdili treťou štúdiovkou v priebehu dvoch rokov s názvom Government Plates. Išlo o tretí album v rade, ktorému dal Pitchfork hodnotenie vyššie ako osem z desiatich. Ian Cohen napísal, že tvoria hudbu, ktorej nezáleží na tom, ako sa cítite, ale na tom, ako na ňu zareagujete. Hneď o rok pokračovali s dvojalbumom The Powers That B zloženého z albumov Niggas on the Moon (s vokálmi Björk) a Jenny Death. V tom istom čase ale fanúšikov nepotešili informáciou o rozpade kapely. O osem mesiacov neskôr pripustili, že ešte spolu spravia nejakú muziku. V máji 2016 vydali opäť s fantastickými ohlasmi album Bottomless Pitch, ktorý je podľa Rolling Stone dôkazom, že Death Grips neznejú ako žiadna iná kapela na svete. V hudbe podľa magazínu požierajú všetky možné žánre, aby ich vzápätí vypľuli naspäť. Minulé leto vydali šiestu štúdiovku Year of the Snitch, ktorou podľa The Line of Best Fit opäť posunuli hranice všetkého okolo seba. I keď je v ich skladbách dominantný Burnettov agresívny rap, ich hudba nie je v prvom rade vyhľadávaná milovníkmi hip-hopu, ale skôr fanúšikmi industriálnej elektroniky a tvrdších žánrov. Bez ohľadu na žánrové preferencie odporúčame ich show na Pohode 2019 (obzvlášť platí pre fanúšikov kapely Ho99o9).

VIDEO:

 

Potvrdení umelci Pohody 2019:

Liam Gallagher, Lykke Li, The 1975, The Roots, Skepta, Mac DeMarco, Charlotte Gainsbourg, Mura Masa, Lianne La Havas, Death Grips, Michael Kiwanuka, Jeff Mills, Vitalic LIVE, Lola Marsh, Sofi Tukker, Dimension, Amadou & Mariam and Blind boys of Alabama, Calypso Rose, IC3PEAK, Sudan Archives, Viagra Boys, Para, Korben Dallas, Gleb, Čavalenky a mnohí ďalší (www.pohodafestival.sk/sk/artists).

Tagy: Pohoda
   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 LIANNE LA HAVAS – OČARUJÚCA NEOSOULOVÁ DIVA NA POHODE 2019 (26. 3. 2019)
 Jeff Mills – priekopník techna na Pohode 2019 (20. 3. 2019)
 Mura Masa – aktuálny víťaz Grammy na Pohode 2019 (6. 3. 2019)
 THE 1975 OVLÁDLI BRIT AWARDS 2019 + VITALIC, DIMENSION, LOLA MARSH A ĎALŠIE MENÁ POHODY 2019 (21. 2. 2019)
 Skepta – britská raperská hviezda na Pohode 2019 (8. 2. 2019)
 Najväčší showcaseový festival Eurosonic Noorderslag zameraný na slovenskú scénu sa skončil perfektne (21. 1. 2019)
 Pohoda získala Take a Stand Award a Award for Excellence and Passion pre Michala Kaščáka (17. 1. 2019)
 Charlotte Gainsbourgová vystúpi na Pohode 2019 (11. 1. 2019)
 Video: Mac DeMarco na Pohode 2019 (7. 1. 2019)
 Liam Gallagher – „posledná rokenrolová hviezda” na Pohode 2019 (3. 1. 2019)nasledujúci článok >>
RTVS v stredu uvedie dokument a diskusiu o Antonovi Srholcovi
<< predchádzajúci článok
Video: Šéf a zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg dnes zverejnil zverejnil video, v ktorom ocenil prácu Jána Kuciaka a víťazstvo Čaputovej

Na Pohode 2019 zahrá aj kalifornská kapela Death Grips. - diskusné fórum čitateľov