Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. septembra 2018

Na regionálny príspevok stačí vytvoriť jedno pracovné miestoIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 28. septembra (TASR) - Na získanie regionálneho príspevku na hospodársku činnosť stačí vytvoriť a udržať jedno pracovné miesto. Informoval o tom Tlačový odbor Úradu vlády (ÚV) SR.


"Včera, vo štvrtok 27. septembra 2018 vstúpil do platnosti dodatok číslo 1 ku Schéme na podporu lokálnej zamestnanosti, ktorý inicioval a pripravil Úrad vlády SR na základe požiadaviek subjektov z jednotlivých najmenej rozvinutých okresov (NRO) počas mnohých stretnutí priamo v regiónoch Slovenska," spresnil úrad vlády s tým, že dodatok umožnil podporu aj takým projektom, ktoré vytvoria menej ako 5 pracovných miest.

Odteraz sa o regionálny príspevok môžu uchádzať aj tí žiadatelia, ktorí vytvoria jedno pracovné miesto a udržia ho po dobu troch rokov. Dodatok tiež upravuje maximálnu výšku pomoci jedinému podniku v prepočte na jedno vytvorené pracovné miesto, ktorá nesmie presiahnuť 40.000 eur. V schéme je tiež určené stanovenie maximálnej intenzity pomoci podľa veľkosti podniku ako percentuálny podiel z celkových oprávnených výdavkov. Dodatok ku Schéme na podporu lokálnej zamestnanosti je zverejnený na adrese https://www.justice.gov.sk/PortalApp/ObchodnyVestnik/Web/Detail.aspx? IdOVod=1931.

Úrad vlády SR zároveň opakovane informuje verejnosť, že na stránke www.nro.gov.sk v sekcii Kontakty sú zverejnené aj mená kontaktných osôb pre ten-ktorý najmenej rozvinutý okres, ktoré sú pripravené pomôcť v prípade problémov, nejasností či postupov pri podávaní žiadostí o poskytnutie regionálneho príspevku, pri podávaní žiadostí o poskytnutie podpory a podobne.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na dni hrania budú deti vyrábať z obalu kindervajca zvukové pexeso
<< predchádzajúci článok
Trnavský primátor P. Bročka zvolal mimoriadne mestské zastupiteľstvo

Na regionálny príspevok stačí vytvoriť jedno pracovné miesto - diskusné fórum čitateľov