Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

29. júna 2018

Na Slovensko prídu pomáhať zahraniční dobrovoľníciIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Tomáš Doboš
Bratislava 29. júna (TASR) - Viac ako 70 ľudí z Mexika, Talianska, Holandska, Francúzska a iných európskych či ázijských krajín príde na Slovensko pomáhať pri verejnoprospešných prácach. Ako ďalej TASR informovala Miroslava Zváčová z občianskeho združenia INEX Slovakia, dobrovoľníci sa zúčastnia na ôsmich medzinárodných dobrovoľníckych táboroch. Združenie ich organizuje 25 rokov.


Mladí ľudia z celého sveta prídu podľa jej slov pomáhať renovovať slovenské hrady, ako sú Lipovce, Brekov, Čabraď či Obišovce. Pomôžu tiež so starostlivosťou o zvieratá na ekofarme v Zlatnej na Ostrove či environmentálnymi prácami pri záchrane a oživení dedinky Slatinka pri Zvolene. "Voľnočasové aktivity, výlety pre ľudí s postihnutím ocenia klienti DSS Integra v Bratislave a OZ Barlička v Prešove," uviedla Zváčová.

V tábore dobrovoľníci pripravia podujatie s názvom "Hody kultúr", kde sú vítaní všetci z okolia. Čakajú ich prezentácie krajín a kultúr účastníkov. Pozvánky budú zverejnené na stránke www.inex.sk a tiež na sociálnej sieti Facebook na stránke INEX Slovakia.

"Medzinárodný dobrovoľnícky tábor spája ľudí z rôznych krajín už od roku 1920, keď sa po skončení prvej svetovej vojny uskutočnil prvý takýto projekt. Ročne sa na táboroch zúčastní 14.000 dobrovoľníkov, aby pomohli miestnym komunitám počas dvoch až troch týždňov bez nároku na finančnú odmenu," vysvetlila Zváčová. Ako doplnila, cieľom projektov je aj osobnostný rozvoj mladých ľudí, ktorí sa stanú tolerantnejšími voči novým kultúram, ale aj sebavedomejšími, flexibilnejšími a ochotnejšími pomôcť.

Tento projekt bol finančne podporený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci programov pre mládež na roky 2014 až 2020.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Karlovych Varoch sa začína 53. ročník filmovej prehliadky
<< predchádzajúci článok
Štartujú populárne festivaly Hip-Hop žije a Topfest

Na Slovensko prídu pomáhať zahraniční dobrovoľníci - diskusné fórum čitateľov