Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. augusta 2006

Na termináloch Tatra banky za polrok takmer 6,2 mil. transakciDržitelia platobných kariet zrealizovali za prvý polrok tohto roka na vyše 4 850 POS termináloch Tatra banky takmer 6,2 mil. transakcií. Ako ďalej informoval hovorca banky Roman Začka, v medziročnom ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. augusta (WEBNOVINY) - Držitelia platobných kariet zrealizovali za prvý polrok tohto roka na vyše 4 850 POS termináloch Tatra banky takmer 6,2 mil. transakcií. Ako ďalej informoval hovorca banky Roman Začka, v medziročnom porovnaní to znamenalo nárast počtu transakcií o 42,8 %. "Objem týchto transakcií sa vyšplhal na 10,6 mld. Sk, čím si banka udržala prvenstvo na trhu. V porovnaní s prvým polrokom 2005 ide o 40,5-percentný nárast," dodal Začka.

Sieť svojich bankomatov v prvom polroku 2006 Tatra banka rozšírila na 264. Prostredníctvom nich sa počas prvých šiestich mesiacov tohto roka realizovalo vyše 5,7 mil. transakcií v celkovom objeme 19 mld. Sk, čo Tatra banku v tejto oblasti radí na tretie miesto na trhu. "Suma výberov z bankomatov Tatra banky v medziročnom porovnaní vzrástla o takmer 16 %," dodal hovorca banky.

Majoritným akcionárom Tatra banky je Raiffeisen International Bank - Holding AG s podielom na hlasovacích právach vo výške 72,4 %, Tatra Holding drží 14,1 % akcií, zvyšok vlastnia menší akcionári.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mečiar a Slota sa o súkromných veciach za koaličným stolom nerozprávajú
<< predchádzajúci článok
Topvar novým oficiálnym partnerom slovenskej reprezentácie

Na termináloch Tatra banky za polrok takmer 6,2 mil. transakci - diskusné fórum čitateľov

Jednoduché počty8.8. 10:48:29