11. mája 2007

Na úvod triumfy Martikána a Blakemanovej

V úvodných pretekoch 59. ročníka Medzinárodných tatranských slalomov v Liptovskom Mikuláši si medzi singlistami vybojoval prvenstvo Slovák Michal Martikán. Pozíciu slovenskej dvojky ...

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 11. mája (WEBNOVINY) - V úvodných pretekoch 59. ročníka Medzinárodných tatranských slalomov v Liptovskom Mikuláši si medzi singlistami vybojoval prvenstvo Slovák Michal Martikán. Pozíciu slovenskej dvojky potvrdil Juraj Minčík, ktorý skončil tretí. Striebro musel prenechať Britovi Davidovi Florencovi. Tretí zo Slovákov v početnom štartovom poli skončil Matej Beňuš, ktorý obsadil celkovo 13. priečku. V kategórii kajakárok suverénne triumfovala Britka Laura Blakemanová. Úradujúca majsterka sveta Jana Dukátová skončila druhá, bronz si vypádlovala olympijská víťazka z Atén 2004 Elena Kaliská. Treťou najlepšou Slovenkou bola Gabriela Stacherová na 5. mieste. V piatok popoludní sú ešte na programe súťaže kajakárov a deblistov.