Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. marca 2006

Nádej chce zaviesť odvodový bonus a redistribučný odvodStrana Nádej chce nahradiť súčasné sociálne dávky a daňové zvýhodnenia odvodovým bonusom a systém odvodov nahradiť redistribučným odvodom. Ako povedal dnes na tlačovej besede člen prezídia ...Zdieľať

BRATISLAVA 14. marca (WN/SITA) - Strana Nádej chce nahradiť súčasné sociálne dávky a daňové zvýhodnenia odvodovým bonusom a systém odvodov nahradiť redistribučným odvodom. Ako povedal dnes na tlačovej besede člen prezídia strany Jozef Mihál, súčasný systém je neprehľadný, zložitý a komplikovaný. Sociálne dávky, ktorých je približne 70 chce Nádej nahradiť odvodovým bonusom vo výške životného minima a niekoľkými druhmi adresných príspevkov. "So zvyšujúcim sa zárobkom sa výška odvodového bonusu bude znižovať a pri zárobku vo výške 10 - násobku životného minima by už nárok na odvodový bonus nebol," povedal Mihál.

Súčasný systém 13-tich odvodov chce strana Nádej nahradiť jediným redistribučným odvodom vo výške 20 percent z príjmu občana. Tento odvod nebudú platiť zamestnávatelia, ale zamestnanci. "Ich mzda sa však zvýši zákonnou normou o výšku súčasných odvodov zamestnávateľov, teda približne o 35 percent," dodal Mihál. Podľa Mihála by tak štvorčlenná rodina, v ktorej rodičia poberajú priemernú mzdu získala v čistom o 6 144 korún mesačne viac.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bulharsko, Grécko a Turecko sužujú záplavy
<< predchádzajúci článok
Poslanci EP schválili vznik Inštitútu rodovej rovnosti