28. apríla 2007

Nadstavbová časť Corgoň ligy chudobná na góly

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 8. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul: Dukla Banská Bystrica - FC Senec 1:0 (0:0) Gól: 81. ...

BRATISLAVA 28. apríla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 8. kola jarnej nadstavbovej časti futbalovej Corgoň ligy 2006/2007 - skupina o titul:

Dukla Banská Bystrica - FC Senec 1:0 (0:0)
Gól: 81. Kulík, ŽK: 51. V. Rožník (Senec), rozhodovali: Pavlík - Benko, Benda, 1683 divákov
Banská Bystrica: Zajac - Klučiar (69. P. Ďurica), Jarabica, Peter Farkaš, Kotrys - Pančík, Pečovský, Kulík, Hučko (78. M. Ďuriš) - Rendla, Lietava (69. Medveď)
Senec: Slovenčiak - Ekhardt, Guldan, Gábriš, Halák - Bozsík, Hladký, V. Rožník (74. Kozár), Moughfire - Augustín (87. Kúdela), E. Takáč (39. Papaj)
Na Štiavničkách sa hral jednostranný futbal. Dukla počas celého zápasu útočila a Senec sa bránil. Hráči oboch tímov však veľa futbalového umenia nepredviedli. Domáci boli v koncovke bezzubí. O prevahe Dukly svedčí aj pomer rohových kopov 14:0. V úvodnej 45minútovke sa snžili hráči Dukly strieľať spoza šesťnástky, strely však končili na rukách brankára Slovenčiaka alebo mimo brány. Za zmienku stojí len hlavička Hučka a Lietavova strela zo sedemnástich metrov. Hostia si vyloženú šancu nevypracovali. Pred Zajaca sa dostali až v druhom polčase, keď Moughfire obišiel obrancu Dukly, ale Papaj po jeho prihrávke brankára domácich neprekonal. To bolo zo strany hostí všetko. Dukla stále dobýjala šesťnástku hostí, no pred bránu Sneca sa dostalo málo lôpt. V 78. min to opäť skúšal z hranice šesťnástky Rendla, ale trafil len žrď. V tej istej minúte mali Senčania možnosť brejku, no Kozár sa pred Zajacom nepresadil a navyše ho fauloval. Rozuzlenie priniesla 81. minúta, keď si centrovanú loptu pokutovom území spracoval Ďurica, prihral Kulíkovi a ten zblízka prekonal Slovenčiaka. Domáci jednogólové vedenie s prehľadom udržali.
Hlasy:
Ladislav Molnár (tréner Banskej Bystrice): "Už som si myslel, že Senčania majú nevyčerpateľnú studnicu šťastia. Nedokázali sme sa presadiť hlavne v koncovke. Mojim hráčom chýbal dôraz, na tom musíme ešte popracovať. Víťazstvo je zaslúžené, Senčania sa viac sústredili na obranu a šetrili sa na finále pohára, čo bolo to vidieť aj na súpiske."
Branislav Kriška (asistent trénera Senca): "Bol to skôr bojovný futbal. Sústredili sme sa na obranu, vedeli sme, že Dukla má kvalitné mužstvo. Problémy nám robil hlavne Kulík a napokon aj rozhodol. Gratulujem súperovi k víťazstvu, mal v zápase prevahu,"

MFK Ružomberok - MFK Košice 1:0 (0:0)
Gól: 55. Rák, ŽK: 12. Božok - 20. Sovič, rozhodovali: Hracho - Mókoš, Schmidt, 2317 divákov
Ružomberok: Šavol - Siva, Jurč, Laurinc, Pospíšil - Zošák, P. Maslo (86. Kucka), Žofčák, Božok (78. Pilár) - Rák, Tomko (46. T. Chovanec)
Košice: Pulen - Kišš, Kaminský (80. I. Kozák), T. Bašista, Šimko (59. Matič) - Kolbas, Sovič (59. Piatka), Pavol Majerník, Krakovský - J. Novák, Pavol Jurčo
Obe mužstvá začali v komornej atmosfére vo vlažnom tempe. Hra sa odvíjala prevažne v strede ihriska a bolo v nej navyše veľa nepresností. Prvý vzruch nastal v 8. min, keď trestný kop Žofčáka skončil v košickej sieti avšak hlavný rozhodca Hracho odpískal ofsajd. V 14. min sa Rák snažil obstreliť Pulen, no obstrelil aj bránu. Domáci mali miernu prevahu, avšak chýbala im kreativita, ktorou by prekvapili obranu hostí. Tí hrali v defenzíve pozorne a vychádzali im aj ofsajdové pasce, do ktorých sa Ružomberčania viackrát chytili. Až do konca prvého polčasu sa udial už len jeden zaujímavý moment, keď v 43. min Božok z bránkovej čiary vyhlavičkoval strelu Kaminského. Nezáživný futbal pokračoval aj po prestávke. V 55. min však zahrmelo z jasnej oblohy. Z vnútra šestnástky napriahol Rák a jeho strela skončila v pravom rohu Pulenovej brány. Ako sa napokon ukázalo, bol to rozhodujúci moment stretnutia. Ružomberský kanonier bol v šanci aj v 67. min, z jeho nájazdu na Pulena však vyšiel víťazne košický gólman. Hostia sa potom snažili o vyrovnanie, do šance sa však nevedeli dostať. Pod Čebraťom to bol sotva priemerný zápas.
Hlasy:
Peter Uličný (tréner Ružomberka): "Bol to vyrovnaný zápas. Podobne ako v ostatných súbojoch týchto súperov. Chýbala nám futbalová kvalita, tento nedostatok chlapci vyvažovali bojovnosťou. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Už sme to veľmi potrebovali."
Ján Kozák (tréner Košíc): "Videli sme nervózne stretnutie, plné nepresností. Viac sa bojovalo, ako hralo. Na ihrisku bolo veľa nervozity a vtedy zvyčajne chýba futbalová kvalita."

FC Nitra - Artmedia Bratislava 1:1 (1:0)
Góly: 16. Hesek - 65. Halenár, ŽK: 26. Pavol Farkaš, 40. Leško, 46. Štajer, 80. Čurgali - 63. Buryán, 54. Straka, ČK: 61. Štajer (Nitra) po druhej ŽK, rozhodovali: Kačenga - Ružbarský, Weiss, 1010 divákov
Nitra: Senecký - Martin Tóth, Szórád, Štajer, Pavol Farkaš - S. Bališ (78. Grajciar), M. Farkaš, Babic (59. M. Kostoláni), Leško (74. Čeman) - A. Hesek, Čurgali
Artmedia: Kamenár - Burák, Buryán, P. Staňo, Patrik Mráz - Obžera (83. Pavol Ďurica), Straka, J. Kozák, Martin Ďurica (78. Maroši) - Halenár, Oravec
Najskôr pohrozili hostia, keď v 5. min hasila obrana Nitry šancu Oravca. V 16. min sa pekne uvoľnil v pokutovom území domáci Staňo, no zle zakončil. V tej istej minúte sa zablyslo na opačnej strane, keď po dvoch pokusoch Bališa sa lopta dostala k Hesekovi a ten svojím druhým gólom v sezóne otvoril skóre zápasu. Následné pokusy Oravca a Halenára vyriešil domáci brankár Senecký. So strelami Leška a Bališa nemal brankár Artmedie Kamenár žiadnu prácu, pretože boli nepresné. V úvode druhého polčasu inkasoval Nitran Štajer dve žlté karty v rozpätí pätnásť minút, čo znamenalo, že vzápätí videl červenú a opustil ihrisko. Domáci proti presile neodolávali dlho a už v 65. min dostal Halenár presnú prihrávku od Kozáka a povedľa vybiehajúceho Seneckého poslal loptu do siete. V 70. min nebezpečne vystrelil Kozák a vzápätí dvakrát neuspel v dobrých pozíciách Nitran Hesek. Do konca stretnutia už nič vážne nestalo a tak sa súperi rozišli s remízou 1:1.
Hlasy:
Ivan Galád (tréner Nitry): "Veľmi sme chceli vyhrať. K víťazstvu sme mali blízko, rozhodlo niekoľko faktorov, tým najdôležitejším bolo vylúčenie Štajera. Ukázali sme však, že vieme hrať futbal a pokiaľ odstránime niektoré chyby budeme úspešný klub."
Štefan Horný (tréner Artmedie): "Videli sme veľmi dobrý ligový zápas, nechýbalo mu nasadenie, pekné akcie, padli dva góly. Mňa však mrzí, že sme nevyhrali. Po góle Nitry sme išli do druhého polčasu s tým, že vyrovnáme. Pomohol nám Štajer, keď inkasoval druhú žltú kartu a krátko na to sme vyrovnali. Dôležitý moment bol aj v závere stretnutia, keď Hesek nepremenil čistú šancu."