Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júna 2021

Najvyšší súd rozhodol, že Kajetán Kičura bude vo väzbe do 21. októbraSenát 4T Najvyššieho súdu SR (NS SR) na štvrtkovom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudcu pre prípravné ...Zdieľať
kajetan kicura 676x451 10.6.2021 (Webnoviny.sk) - Senát 4T Najvyššieho súdu SR (NS SR) na štvrtkovom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici (ŠTS BB) v prípade Kajetána Kičuru. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.


ŠTS BB pôvodne 28. mája predĺžil lehotu trvania väzby obvineného bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv do 21.augusta tohto roku. Na základe sťažnosti prokurátora vo štvrtok NS SR rozhodol o zrušení tohto rozhodnutia. Zároveň väzbu Kičurovi predĺžil do 21.októbra 2021.

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom Rezervy vzniesla ešte 21. apríla 2020 voči Kičurovi obvinenia za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Neskôr bol obvinený aj v rámci prípadu Rezerva II.


Zdroj: Webnoviny.sk - Najvyšší súd rozhodol, že Kajetán Kičura bude vo väzbe do 21. októbra © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na NAKA zasahuje inšpekcia ministerstva vnútra, údajne zaistili aj spis týkajúci sa Pčolinského
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo obrany plánuje objednať nové obrnené vozidlá, malú ukážku si prezrel aj minister Naď

Najvyšší súd rozhodol, že Kajetán Kičura bude vo väzbe do 21. októbra - diskusné fórum čitateľov