Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

14. marca 2011

Národné Dni Kariéry sa presúvajú na východV stredu a štvrtok, 6.-7. apríla sa v košickom Hoteli Centrum uskutoční pokračovanie veľtrhu Národné Dni Kariéry. Počas 9. - 10. marca 2011 sa priestory bratislavskej Incheby zaplnili viac ako tromi ...Zdieľať
ndk ilustracka BRATISLAVA 14. marca (WBNPR) - V stredu a štvrtok, 6.-7. apríla sa v košickom Hoteli Centrum uskutoční pokračovanie veľtrhu Národné Dni Kariéry. Počas 9. - 10. marca 2011 sa priestory bratislavskej Incheby zaplnili viac ako tromi tisíckami študentov a absolventov vysokých škôl. Národné Dni Kariéry (NDK) po šestnásty krát umožnili návštevníkom priamy kontakt s predstaviteľmi viac ako 55 spoločností. Firmy z oblasti ekonómie, manažmentu, ekonómie, financií, IT oblasti či techniky majú šancu zaujať 6. – 7. apríla aj záujemcov o prácu z východného Slovenska.


Organizátorom podujatia je medzinárodná študentská organizácia AIESEC, ktorá oboznámila návštevníkov s možnosťami zahraničných odborných stáží i členstva. Projekt NDK je podporovaný ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny, Jozefom Mihálom, ktorý oceňuje najmä ekonomický a sociálny prínos NDK pri zvyšovaní zamestnanosti.

Témou tohtoročného sprievodného programu boli Talenty na trhu práce – Zamestnaj sa alebo Rozbehni sa! Práve iniciatíva Rozbehni sa bola novinkou na podujatí. Spíkri ako Peter Hodák, Michal Meško či Ján Šifra a mnohí ďalší rozprávali o svojich podnikateľských začiatkoch a o tom, ako začať od nuly a vypracovať sa na úspešných podnikateľov. Okrem toho sa návštevníci mohli tešiť na prípadové štúdie a tréningy od firiem, ktoré sú jednotkami vo svojom obore. Získali tak nové nápady, tipy a triky, ako uspieť na trhu práce, ale aj nové praktické skúsenosti, ktoré môžu neskôr využiť vo svojom pracovnom živote.

V rámci podujatia boli pripravené viaceré súťaže. Až 200 študentov či absolventov VŠ sa zapojilo do súťaže o najprofesionálnejší a najoriginálnejší životopis, ktorú v spolupráci s AIESEC vyhlásila J&T banka. Výherkyňa sa na jeden deň stane riaditeľkou expozitúry J&T a okrem skúsenosti a zážitku získa aj jednodňový plat.

Na NDK sa okrem výhercov v súťažiach oceňovali aj spoločnosti. Za najlepší stánok označilo okolo 30% účastníkov výstavný stánok spoločnosti Slovak Telekom, ktorá vyhrala aj v kategórii Firma NDK 2011. Podľa výsledku prieskumu účastníkov za najlepšiu pracovnú ponuku bol označený Trainee program ČSOB, a.s. a za najlepšiu komunikáciu firmy získala ocenenie spoločnosť Slovnaft.

„Národné Dni Kariéry hodnotíme veľmi pozitívne. Využívame NDK na priamu komunikáciu so študentami a tento rok máme aj dosť otvorených pozícii. Predstavili sme aj náš nový koncept odbornej stáže pre študentov, myslíme, že to je to čo ich zaujalo.“
Branislav Hošek, HR Consultant, Slovak Telekom

Po úspešnom bratislavskom podujatí sa Národné Dni Kariéry nekončia. V roku 2011 sa pracovný veľtrh rozširuje aj na východ Slovenska. Po prvýkrát sa uskutoční aj v Košiciach. V priestoroch Hotela Centrum (Dom techniky ZSVTS) sa firmy odprezentujú 6. – 7. apríla 2011 prostredníctvom tréningov, workshopov či prezentácií.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Uhliarikovej novele adresovali takmer 400 pripomienok
<< predchádzajúci článok
Ekonomiky väčšiny štátov OECD pokračujú v raste

Národné Dni Kariéry sa presúvajú na východ - diskusné fórum čitateľov