Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. apríla 2012

Národným divadlom v Somálsku otriasol mohutný výbuchBudovou somálskeho národného divadla v metropole Mogadišo v stredu otriasol mohutný výbuch v čase, keď sa tam nachádzalo množstvo ľudí. Podľa britskej stanice BBC je medzi obeťami aj ...Zdieľať
mogadiso MOGADIŠO 4. apríla (WEBNOVINY) - Budovou somálskeho národného divadla v metropole Mogadišo v stredu otriasol mohutný výbuch v čase, keď sa tam nachádzalo množstvo ľudí.


Podľa britskej stanice BBC je medzi obeťami aj nemenovaný minister a ďalší vysokí predstavitelia krajiny, CNN informuje o dvoch mŕtvych športových funkcionároch.

Ako CNN uviedla na svojom portáli, zahynul predseda Somálskej futbalovej federácie Said Mohamed Mugambe a šéf Somálskeho olympijského výboru Adan Hagi Yabarow Wish. Výbuch údajne neprežili ani traja novinári, celkový počet obetí však zatiaľ nie je známy.

Nálož explodovala počas osláv 1. výročia somálskej národnej televízie v národnom divadle, ktoré uzavreli v roku 1990 v čase vypuknutia občianskej vojny v krajine a opäť ho otvorili len minulý mesiac. Kričiaci ľudia vybiehali z budovy a zranených odvážali sanitky, dodala CNN.

K útoku sa medzitým podľa agentúry Reuters prihlásili ozbrojenci z extrémistickej skupiny aš-Šabáb napojenej na teroristickú sieť al-Kájda.

Vlani ich centrálna somálska vláda s pomocou Africkej únie vytlačila z viacerých častí krajiny vrátane niekoľkých štvrtí samotného Mogadiša. Aš-Šabáb odvtedy pokračuje v bombových a raketových útokoch na somálskych predstaviteľov.

V marci sa samovražedný útočník odpálil v čajovni neďaleko prezidentského paláca v Mogadišo, zahynuli dvaja ľudia.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z mafiánskej vraždy v Topoľčanoch chcú obžalovať osem osôb
<< predchádzajúci článok
Auto s kyselinou dusičnou začalo horieť pri nemocnici