Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

21. mája 2013

Naučte sa vysvetľovať svoje sny!„Sen je mikroskop, cez ktorý sa pozeráme na skryté významy v našej duši,“ povedal kedysi Erich Fromm.Zdieľať
Reč snov „Existuje niekoľko typov snov a tak k nim treba aj pristupovať pri interpretácii,“ didáva Michael Lennox, autor knižnej novinky Reč snov. Ide o najucelenejší a najvyváženejší sprievodca svetom snov. Slovník vysvetľuje viac ako 300 symbolov a obrazov vyskytujúcich sa v snoch.
 
Hlavnú časť knihy tvorí výkladový slovník so stovkami symbolov a dejov. Autor s nimi nezaobchádza nijako náhodne, ale so znalosťou snov tisícok svojich klientov, s ktorými ich potom preberal v súvislosti s ich konkrétnymi osudmi a psychickým zázemím.

„Jedna z najčastejších otázok, ktoré dostávam, znie: Musí každý sen niečo znamenať?“
píše v knihe Reč snov M.Lennox. „Naporúdzi mám jednoduchú odpoveď: Len, keď sa opýtate. Ide, samozrejme, o jemne ironickú odpoveď. Naozaj tým však myslím, že každý sen niečo znamená. Prečo by niečo také bohaté a živé ako ľudské snívanie raz niečo znamenalo a iný raz nie?“

Kniha Reč snov učí, ako rozpoznať univerzálne významy spájajúce sa so symbolmi v našich snoch. Metóda troch krokov vás privedie k tomu, ako univerzálny význam zasadiť do kontextu samotného sna a dospieť k úplnému a objektívnemu interpretovaniu snov. Autor rozoberá aj druhy snov ako kompenzačné, prorocké, či opakujúce sa sny. V poslednej kapitole radí, ako správne pracovať so snami – ich zapisovanie, identifikácia témy, komplexný význam.
 „Keď počúvam niekoho rozprávať jeho sen, počujem príbeh prerozprávaný jazykom symbolov,“ tvrdí Michael Lennox.

Oveľa viac si prečítate v knižnej novinke Reč snov.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Producentka vyzradila sexuálne scény v Nymphomaniacovi
<< predchádzajúci článok
Zažite horúce afro-latino rytmy v Bratislave

Naučte sa vysvetľovať svoje sny! - diskusné fórum čitateľov