13. januára 2011

NBA: Hornets prerušili rekordnú šnúru Magic

Basketbalisti New Orleans v stredu ukončili deväťzápasovú šnúru víťazstiev Orlanda v zámorskej NBA a nedovolili súperovi prepísať svoje historické tabuľky. Orlando v predchádzajúcom dueli ...

hornets Foto: SITA/APNEW YORK 13. januára (SITA) - Basketbalisti New Orleans v stredu ukončili deväťzápasovú šnúru víťazstiev Orlanda v zámorskej NBA a nedovolili súperovi prepísať svoje historické tabuľky. Orlando v predchádzajúcom dueli v Dallase vyrovnalo svoj rekord v počte víťazných duelov v rade, no zapísať do kroník novú hodnotu mu nebolo súdené. Hornets v druhom zápase po sebe predviedli výbornú obranu, ktorú dokázali výraznejšie narúšať iba Dwight Howard a Jason Richardson. V mužstve z Louisiany pritom zaúradoval najmä Marcus Thornton, ktorý pôvodne podľa slov trénera Montyho Williamsa ani nemal hrať výraznejšie množstvo minút. Iróniou osudu mu pomohlo zranenie členka Marca Belinelliho hneď v úvodných minútach stretnutia. Dvadsaťtriročný rozohrávač sa napokon stal najlepším strelcom tímu s 22 bodmi. Rodák z neďalekého Baton Rouge je pritom známy ostrostrelec, no jeho výkony boli v ostatnom čase kolísavé a veľa šancí nedostával. Teraz bol jeho prínos podstatný najmä v rozhodujúcich chvíľach. V predĺžení najskôr načal súpera trojbodovým pokusom a nakoniec poslal domácich do dôležitého vedenia 90:89 v čase, keď Orlandu zostávalo iba 37 sekúnd. Magic sa dostali k ideálnej šanci na predĺženie svojej série 11 sekúnd pred koncom. No Dwight Howard s úspešnosťou trestných hodov na úrovni 57 % zlyhal pri oboch pokusoch, následne sa na čiaru pre trestné hody postavil Thornton a premenil obidva. Hornets tak vyhrali nad Magic 92:89.

Mladý strelec bol jedným z hlavných rozhodujúcich faktorov aj v dueli Indiany proti Dallasu. Iba 20-ročný krídelník Paul George nastrieľal do koša Mavericks svoje doterajšie maximum 16 bodov, pričom podstatné boli najmä dva trojbodové pokusy v rade v úvode štvrtej časti hry, ktorými dostal Pacers do vedenia 83:71. "Iné večery by som sa zdráhal strieľať na kôš. Dnes som si ale povedal, že prvoradé je zostať sebavedomý. Cítil som, že keď si zachovám sebadôveru, dostanem sa do správneho rytmu. A to sa aj stalo,“ nechala sa počuť desiatka minuloročného draftu. Indiana si náskok po dvoch trojkách Georgea udržala a nakoniec triumfovala 102:89.

Hráči Utahu v stredu dokázali, že najlepšou šancou na úspech proti strelecky disponovaným Knicks je streliť ešte viac bodov ako oni. New York sa v Utahu predviedol znovu výborným výkonom, no Jazz s hosťami dokázali držať tempo a v konečnom účtovaní rozhodla druhá štvrtina, v ktorej Knicks jediný raz v zápase strelili menej ako 30 bodov. Jazz na súpera vybalili už osvedčenú taktiku s rýchlym tempom a nakoniec slávili úspech po výhre 131:125.

Tretím mladíkom v stredajších zápasoch, ktorý podstatnou mierou prispel v stredu k výhre svojho tímu, bol D.J. Augustin v súboji Charlotte proti Chicagu. Dvadsaťtriročný rozohrávač nastrieľal 22 bodov a utvoril si kariérne maximum 12 prihrávok v dueli, v ktorom Bobcats triumfovali v pomere 96:91.

Prekvapenie sa zrodilo v Los Angeles. Miami tu ukončilo svoju 13-zápasovú sériu víťazstiev na ihriskách súperov, keď ju položil najmä 30. double-double Blaka Griffina, ako aj body Erica Gordona a Barona Davisa. Clippers dosiahli iba 13. víťazstvo v sezóne, no dokázali, že disponujú kádrom, ktorý má potenciál posunúť sa v tabuľke vyššie.