10. novembra 2010

NBA: Miami sa nechalo pripraviť o 22-bodový náskok

Basketbalisti Miami Heat v utorok prišli na domácej palubovke o 22-bodový náskok v súboji s Utahom a napokon prehrali po predĺžení 114:116. Trojica Wade, James, Bosh síce zaznamenala ...

miami Foto: SITA/AP

NEW YORK 10. novembra (WEBNOVINY) - Basketbalisti Miami Heat v utorok prišli na domácej palubovke o 22-bodový náskok v súboji s Utahom a napokon prehrali po predĺžení 114:116. Trojica Wade, James, Bosh síce zaznamenala štatisticky výborné čísla, všetkých ale zatienil Paul Millsap, ktorému do koša padlo takmer všetko a napokon si pripísal 46 bodov. Dvadsaťpäťročný krídelník mal pred duelom na Floride na konte v celej kariére iba dve trojky, v utorok ale strelil do koša Heat hneď tri. Všetko sa netočilo iba okolo výkonu Millsapa, v druhom polčase sa prebudilo celé mužstvo Jazz. "Videli ste ten začiatok - dostali sme sa síce k strelám, no tie nám nepadali dnu. Potom sme sa začali hýbať a odvtedy sme mali lepšie možnosti na zakončenie útokov," podotkol po stretnutí tréner Jazz Jerry Sloan. Ani obdivuhodný výkon súpera nič nemení na tom, že Heat mali všetko vo svojich rukách a nechali si víťazstvo pretiecť pomedzi prsty. "Nie je to o posledných minútach súboja, o trojkách z rúk Millsapa. O ich zakončovaní s vysokou efektivitou na konci stretnutia. Mali sme všetky tromfy k prebratiu kontroly nad stretnutím a neboli sme schopní ich vytiahnuť," upriamil pozornosť na svoj tím Erik Spoelstra. V útoku síce Heat mali výborné čísla (Wade 39 bodov, James 29. triple double v kariére), no neschopnosť reagovať na zmeny v hre súpera ich stála víťazstvo.

V zápase Clevelandu na ihrisku New Jersey boli vo vyrovnanom priebehu kľúčové najmä trojky Antawna Jamisona a Anthonyho Parkera. Najmä tá druhá bola nádherným zakončením útoku spolu so sirénou ukončujúcou 24-sekundový limit na streľbu. "To je čaro týchto situácií. Nemáte čas ani na jedinú myšlienku. Pozrel som sa na čas, videl som na ňom zostávajúce dve sekundy. Následne som začul Antawna, ako mi po prihrávke vraví, aby som vystrelil. Bol som obsadený Outlawom, vysokým obrancom. Keď lopta opúšťala ruku, mal som z nej dobrý pocit. Našťastie išla dnu," opísal situáciu 35-ročný rozohrávač. Po tomto koši mali Cavaliers minútu a pol sekundy pred koncom náskok 89:82 a Nets už nedokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu (91:93).

Vo výbornom svetle v porovnaní s minulou sezónou sa zatiaľ javia Pacers. Mužstvo z Indiany nastrieľalo Denveru v utorok 144 bodov, pričom neuveriteľnú presnosť pri streľbe predviedlo v tretej časti hry. Pacers v nej padlo do koša 20 z 21 striel, čo znamenalo 54 bodov v koši Nuggets. Po rekordnej tretej štvrtine v histórii klubu sa tréner Jim O`Brien zmohol iba na trefné hodnotenie: "To bolo to najzábavnejšie, čo môžete na basketbalovom ihrisku zažiť."

V súťaži zostávajú stále dva nezdolané tímy - New Orleans v utorok zdolali LA Clippers 101:82, Lakers si poradili s Minnesotou 99:94. Hornets tak predlžujú svoj rekordný vstup do sezóny. Timberwolves v súboji s Lakers nesklamali, keď najmä Kevin Love vo svojom najlepšom zápase kariéry ťahal mužstvo za prekvapením v Staples Center, no neskúsený tím vyšli draho stratené lopty v kľúčových momentoch. Portland vyhral nad Detroitom 100:78 aj vďaka nátlakovej hre v obrane, čo sa prejavilo v 27 bodoch z protiútokov. V poslednom dueli večera vyhralo Milwaukee nad New Yorkom 107:80 vďaka výbornej prvej štvrtine a tímovému výkonu, keď až sedem hráčov skončilo s dvojciferným počtom bodov na konte.