10. novembra 2010

Šesták gólom pomohol k víťazstvu Ankaragücü

Slovenský futbalista Stanislav Šesták sa jedným gólom podieľal na cennom víťazstve svojho MKE Ankaragücü v utorňajšom stretnutí C-skupiny Tureckého pohára 2010/2011 nad Fenerbahce ...

sestak Foto: SITA/AP

ANKARA 10. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský futbalista Stanislav Šesták sa jedným gólom podieľal na cennom víťazstve svojho MKE Ankaragücü v utorňajšom stretnutí C-skupiny Tureckého pohára 2010/2011 nad Fenerbahce Istanbul 4:2. Druhý najlepší futbalista SR za rok 2009 Šesták zaznamenal pre vývoj zápasu dôležitý presný zásah, keď v 76. min po centri z ľavej strany upravoval na 2:1. V stretnutí sa do štatistík zapísal aj brankár Štefan Senecký z domáceho tímu, ktorý videl v 81. min žltú kartu. Za Ankaragücü hral i ďalší slovenský reprezentant Marek Sapara, ktorého tréner vystriedal v 84. min a štyri minúty po prestávke mal prsty vo vyrovnávajúcom góle domácich na 1:1.

"Som rád, že sme konečne vyhrali, už sme to veľmi potrebovali. Verím, že sa nám podarí uspieť aj v nasledujúcom ligovom dueli proti Bucasporu a nálada v kádri bude ešte lepšia," uviedol pre agentúru SITA šťastný strelec Stanislav Šesták.

V utorňajšom dueli sa predstavil aj ďalší reprezentant SR Miroslav Stoch a svojimi dvoma prihrávkami pripravil oba góly hostí. V 12. min najskôr ľavačkou z pravej strany ideálne nacentroval na Semiha a v 90. min sa po jeho rohovom kope presadil hlavou André Santos. Dvadsaťjedenročný nitriansky odchovanec bol na ihrisku veľmi aktívny, v 25. min trafil konštrukciu bránky MKE. Ani on však napokon nedokázal v zaujímavom dueli odvrátiť prehru istanbulského veľkoklubu. "Prvých 30 minút sme hrali veľmi dobre, mali sme šance upraviť aj na 2:0, no nepriklonilo sa k nám šťastie. V druhom polčase sa nám potom veci vymkli z rúk, dali sme si nešťastného vlastenca a už to bolo veľmi náročné," povedal po zápase pre turecké médiá Miroslav Stoch a pokračoval: "Doplácame na to, že máme viacero zranených hráčov. Verím však, že postupom času sa budú naše výsledky už len zlepšovať."

Výsledok utorňajšieho stretnutia v C-skupine Tureckého pohára vo futbale 2010/2011:
Ankaragücü - Fenerbahce 4:2 (0:1)
Stanislav Šesták odohral celý zápas a strelil jeden z gólov domáceho tímu, Štefan Senecký odchytal celý duel, Marek Sapara (všetci Ankaragücü) bol na trávniku do 84. minúty. Miroslav Stoch (Fenerbahce) absolvoval celé stretnutie.