23. marca 2011

NBA: Trojnásobné predĺženie na ihrisku Lakers

Basketbalisti Los Angeles Lakers vyhrávali v utorok v zámorskej NBA nad Phoenixom v tretej štvrtine o ...

los angeles lakers Basketbalisti L. A. Lakers a Phoenixu počas zápasu zámorskej NBA. Los Angeles, 22. marec 2011.Foto: SITA/APNEW YORK 23. marca (WEBNOVINY) - Basketbalisti Los Angeles Lakers vyhrávali v utorok v zámorskej NBA nad Phoenixom v tretej štvrtine o 21 bodov, no zápas nakoniec dospel do napínavej drámy s troma prídavkami pre divákov.

Fanúšikovia a najmä hráči napokon strávili v Staples Center viac ako tri hodiny, prvé dve predĺženia sa totiž skončili nerozhodne 9:9. Rozhodlo až tretie, v ktorom hostia deviatku na rozdiel od domácich nedokázali zopakovať. Lakers nakoniec vyhrali 139:137 svoj 13. zápas z ostatných štrnástich.

"Kiež by sme ich poslali domov vtedy, keď sme ich mali na lopate. Nakoniec sme ale našli cestu k víťazstvu a to je hlavné. Som unavený, chcem ísť domov. Mám chuť na palacinky," príznačne k dĺžke zápasu komentoval dianie na ihrisku a svoju náladu Lamar Odom, ktorý za viac ako 55 minút strelil 29 bodov a doskočil 16 lôpt. Jeho spoluhráča Kobeho Bryanta iba jedna asistencia delila od triple-double, zaznamenal 42 bodov a 12 doskokov. Išlo sa o prvé trojnásobné predĺženie na ihrisku Lakers od roku 1969.

V ďalších dvoch stretnutiach sa, naopak, zrodili jednoznačné výhry. Chicago naposledy začiatkom mesiaca v Atlante prišlo o 19-bodový náskok a keď si ho na ihrisku Hawks vypracovalo v utorok, hráči vedeli, že sa nič podobné nemôže zopakovať. "Keď sme sa dostali do náskoku, začali sme sa navzájom ubezpečovať, že sa to tentoraz nestane. Po tom zápase sme sa totiž cítili zle. Veľmi tá prehra bolela a takým pocitom sa chceme vyhnúť,“ nechal sa počuť Derrick Rose, ktorý v utorok tímu pomohol 30 bodmi a 10 asistenciami.

Bulls od inkriminovanému zápasu v snahe uniknúť nepríjemným pocitom z prehry vyhrali 10 z 11 zápasov a týmto víťazstvom sa znova osamostatnili na čele Východnej konferencie od Bostonu.Basketbalisti Atlanty Joe Johnson (2) a Marvin Williams majú hlavu v smútku počas zápasu zámorskej NBA proti Chicagu. Atlanta, 22. marec 2011.Foto: SITA/AP

Najlepší zápas v drese Portlandu po prestupe zo Charlotte má za sebou krídelník Gerald Wallace. Washingtonu nastrieľal 28 bodov a so svojím výkonom bol nadmieru spokojný:

"Myslím si, že som našiel svoje miesto na ihrisko. Pochopil som, čo odo mňa chcú spoluhráči a čo môžem chcieť ja od nich.“ Aj jeho výkon pomohol Trail Blazers k výraznému víťazstvu 111:76 nad Washingtonom. "Robili si na ihrisku, čo len chceli. Vyzeralo to, ako keby sme tam ani neboli,“ zhrnul svoje pocity z vystúpenia svojho tímu rozohrávač John Wall, ktorý strelil súperovi 9 bodov a prihral na sedem košov spoluhráčom.

Výsledky - utorok:
Atlanta - Chicago 81:114 (21:31, 22:41, 17:26, 21:16)
Najviac bodov: Teague 20, Horford a Josh Smith po 14 - D. Rose 30 (10 asistencií), Deng 27, T. Gibson a Korver po 9, 18 203 divákov

Portland - Washington 111:76 (35:29, 27:16, 29:14, 20:17)
Najviac bodov: G. Wallace 28, Aldridge a Batum (12 doskokov) po 22 - Jordan Crawford 12, Seraphin 10, Wall a Booker po 9, 20 624 divákov

Los Angeles Lakers - Phoenix 139:137 po trojnásobnom predĺžení (27:31, 39:29, 29:26, 17:26 - 9:9, 9:9, 9:7)
Najviac bodov: Bryant 42 (12 doskokov), Odom 29 (16 doskokov), Gasol 24 (13 doskokov) - Frye 32 (14 doskokov), Gortat 24 (16 doskokov), Nash 19 (20 asistencií), 18 997 divákov