08. apríla 2018

Neapol v závere otočil duel s Chievom a triumfoval

Na archívnej snímke uprostred slovenský hráč Neapola Marek Hamšík.

Na archívnej snímke uprostred slovenský hráč Neapola Marek Hamšík. Foto: TASR/AP
Rím 8. apríla (TASR) – Futbalisti Interu Miláno v základnej zostave so slovenským obrancom Milanom Škriniarom prehrali v súboji 31. kola talianskej Serie A na ihrisku FC Turín 0:1. Inter tak nevyužil šancu dostať sa na tretiu priečku tabuľky pred AS Rím, zaostáva za ním o jeden bod. O triumfe domácich rozhodol v 36. minúte srbský reprezentant Adem Ljajič.

Neapol až v úplnom závere súboja s Chievom Verona zabránil veľkému prekvapeniu a po "otočke" zostal reálne v hre o majstrovský titul. Ešte v 89. minúte prehrávali domáci 0:1, potom ale vyrovnal striedajúci Arkadiusz Milik a v tretej minúte nadstavenia rozhodol o troch bodoch pre favorita Amadou Diawara. Na lídra tabuľky Juventus Turín tak Neapol stráca naďalej štyri body. Dries Mertens nepremenil v 50. minúte v drese domácich pokutový kop a hostia potom skórovali z jedinej vážnejšej akcie - úspešným strelcom bol Poliak Mariusz Stepiňski v 73. minúte. Marek Hamšík hral za Neapol do 64. minúty.

Slovenský legionár v službách Hellasu Verona Ľubomír Tupta zasiahol do hry v 77. minúte duelu s Cagliarim, v ktorom jeho tím vyhral doma 1:0.