Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. augusta 2019

Neďaleko Hongkongu trénujú príslušníci Ľudovej ozbrojenej políciePolicajné zložky zasahujú proti demonštrantom počas protestu v Hongkongu 14. augusta 2019.Zdieľať
Policajné zložky zasahujú proti demonštrantom počas protestu v Hongkongu 14. augusta 2019. Foto: TASR/AP
Hongkong 16. augusta (TASR) - Príslušníkov jednotiek Ľudovej ozbrojenej polície (PAP) - čínskych polovojenských jednotiek vnútornej bezpečnosti - bolo v športovom komplexe meste Šen-čen neďaleko Hongkongu vidno, ako pochodujú a trénujú kontrolu a ovládanie davu, píše agentúra AP.


Tento vývoj je všeobecne považovaný za možnú hrozbu pre prodemokratické protesty, ktoré sa v tejto špeciálnej administratívnej oblasti Číny konajú už od začiatku júna, analyzovala v piatok AP.

Predstavitelia hongkonskej polície ešte vo štvrtok vyhlásili, že nemajú informácie o možných posilách z pevninskej Číny, ktoré by im mali pomôcť potlačiť prebiehajúce demonštrácie.

Hongkonská vláda podľa AP aj naďalej odmieta rokovať s demonštrantami, ktorí protestujú za väčšie politické práva a vyšetrovanie údajnej policajnej brutality.

Protestné akcie však začínajú mať násilný charakter, pričom demonštrantom sa už niekoľkokrát podarilo ochromiť dopravu v oblasti, a to aj vrátane hongkonského letiska.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Martine operovali ženu s vrastenou placentou do maternice
<< predchádzajúci článok
HOROLEZEC V PROBLÉMOCH: Poliaka v Tatrách ratovali záchranári

Neďaleko Hongkongu trénujú príslušníci Ľudovej ozbrojenej polície - diskusné fórum čitateľov